Після полювання на кабана у двох районах Харківщини зафіксували АЧС

Після полювання на кабана у двох районах Харківщини зафіксували АЧС

Фото:om-saratov.ru

У Дворічанському та Красноградському районах лабораторні дослідження засвідчили наявність у диких тварин вірусу африканської чуми свиней.

Так, у Дворічанському районі на небезпечну інфекцію натрапили 25 листопада під час відстрілу дикого кабана в урочищі «Ями» Кам’янського лісництва (мисливське господарство ДП «Бірюк») на території Колодязнянської сільської ради.

- Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней, - ідеться в оперативному зведенні за добу Харківської облдержадміністрації, оприлюдненого 19 грудня.

Як зазначено, населення не постраждало, проведені карантинні та протиепізоотичні заходи в осередку захворювання, а саме: визначено зоною захисту територію мисливських угідь ДП «Бірюк» у радіусі 3 км, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем (населені пункти в зоні захисту відсутні). Також визначено зоною спостереження (нагляду) територію населених пунктів Дворічанського району: с. Колодязного, с. Обухівки, с. Новоужвінівки, с. Нововасилівки, с. Митрофанівки, с. Водяного, с. Рідкодуба.

Над проблемою працює також дев'ять осіб координаційної групи. Так, розробляються графіки та маршрути відстрілу диких кабанів на території ДП «Бірюк» Дворічанського лісництва. Також визначається місце для спалювання трупів добутих кабанів. 

До 22 грудня будуть створені робочі групи для ліквідації НС.

У Краноградському ж районі випадок АЧС зареєстрували на території мисливських угідь ТОВ «Мисливець ЛТД» с. Калинівка. Там відстрілювали диких кабанів 3 грудня. 

За результатами засідання  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при  Красноградській районній державній адміністрації 16 грудня вирішили оголосити територію ТОВ «Мисливець ЛТД»  неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити там карантин.

- Зоною захисту визначена територія мисливських угідь товариства в радіусі 3 км, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, та с. Калинівка, а зоною спостереження (нагляду) територія населених пунктів: сіл Гранове, Соснівка, Березівка, - ідеться у повідомленні Красноградської РДА.

На засіданні комісії також затвердили свій план організаційних заходів, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней у ТОВ «Мисливець ЛТД» та створили координаційну робочу групу для вирішення поточних завдань та проблемних питань, пов’язаних з ліквідацією спалаху АЧС у товаристві.

Читайте також: Під час пожежі в Малинівці сталася трагедія. Фото

 

Матерiaли по темі

Автор: Тетяна Василець
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: