Помер перший український космонавт

31.01.2018 12:52 Суспільство
Фото: bit.ua Фото: bit.ua
Життя Леоніда Каденюка обірвалося на 68 році.

Про смерть першого українського космонавта повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

— Помер Леонід Каденюк. Справжня людина-легенда. Мої співчуття рідним та близьким, — написав на своїй сторінці в соцмережі очільник Камбіну.

За повідомленням ЗМІ, Леонід Каденюк помер раптово в парку Царське Село у Києві. Медики, що приїхали на виклик, лише констатували його смерть.


Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району, Чернівецької області в сім'ї сільських вчителів. 1995 року відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст з корисного навантаження. У період від 19 листопада до 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК "Колумбія" місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох.


Під час підготовки в США український космонавт консультував голлівудських акторів, що знімалися у фільмі “Армагедонн”.

— «Армагеддон» знімався у мене на очах, коли я проходив підготовку в США. Одного разу ми приїхали на мис Канаверал, на чергове тренування, і там проходять зйомки. Наш корабель "Колумбія" був живий декорацією в цьому фільмі, — згадував в одному з інтерв’ю Леонід Каденюк.

Андрій Соха