Понад тисячу харків'ян вшанували пам'ять загиблого поліцейського. Фото

22.08.2018 15:15 Суспільство
Фото:hk.npu.gov.ua Фото:hk.npu.gov.ua
Харків провів в останню путь старшого лейтенанта патрульної поліції Дмитра Кірієнка.

22 серпня відбулася траурна панахида за загиблим старшим лейтенантом поліції Дмитром Кірієнком, який 20 серпня загинув у центрі Харкова біля Харківської міськради під час виконання службових обов'язків. 

Заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич, який узяв участь у траурній панахиді, повідомив, що за мужність та героїзм, проявлені інспектором патрульної поліції  Дмитром Кірієнком під час виконання службових обов’язків, він посмертно нагороджений відзнакою МВС «За відвагу у службі». Високу нагороду від міністра отримала вдова правоохоронця. Дмитро Кірієнко захистив собою харків'ян від злочинця, який міг натворити у місті багато бід. Це – справжній героїчний вчинок, зазначив Олександр Фацевич. Усі, хто добре знав Дмитра, згадують, що він завжди захищав слабких та мріяв побачити свою країну вільною від криміналу та бандитського свавілля. Дмитро був справжнім поліцейським – мужнім, відповідальним, дисциплінованим, принциповим. На жаль, виходить так, що поліція втрачає найкращих. Тих, хто не зупиняється перед небезпекою, захищаючи жителів України.

Олександр Фацевич повідомив, що національна поліція буде зміцнювати сили, щоб уникнути у майбутньому трагічних втрат серед особового складу. Він анонсував, що найближчим часом патрульним будуть видані бронежилети четвертого класу захисту і автоматична зброя.

Так звані бронєгрупи прибуватимуть за тими викликами, де існуватиме небезпека для людей. Вони будуть здатні дати відсіч будь-якому злочинцю, додав Олександр Фацевич.

Начальник ГУНП в Харківській області Олег Бех відзначив, що дії Дмитра Кірієнка у надзвичайній ситуації оцінить спеціальна комісія, яка зараз проводить службове розслідування.

–  Але я хочу підкреслити, що ця ситуація виникла спонтанно, було дуже складно передбачити подальші дії неадекватного правопорушника, який на момент прибуття патрульних екіпажів уже намагався вбити трьох людей в іномарці та тяжко поранив з пістолета охоронця державної установи. На прийняття важливого рішення у патрульного було усього 5-7 хвилин. І Дмитро його прийняв – без очікування підкріплення спецпідрозділу «КОРД» він намагався самостійно знешкодити небезпечного злочинця, –  додав Олег Бех.

Дмитра Кірієнка поховають у Зміївському районі Харківщини, де зараз мешкають його родичі. 

По темі: У поліції з'ясували причини дій харківського стрільця. Фото