Роздавав державні землі: посадовця на Харківщині звинувачують у корупції

08.04.2020 15:00 Суспільство
фото khar.gp.gov.ua фото khar.gp.gov.ua

Начальник одного з відділів ГУ Держгеокадастру незаконно передав у приватну власність три земельні ділянки.

Правоохоронці повідомили посадовцю про підозру за фактом незаконного відчуження земельних ділянок водного фонду НПП «Гомільшанські ліси» (службова недбалість ч. 1 ст. 367 КК України).

Як повідомляють у прокуратурі Харківської області, протягом 2015 року вказаний підозрюваний незаконно передав у приватну власність три земельні ділянки загальною площею 0,18 га. Ці ділянки  знаходяться під об’єктом природно-заповідного фонду Національного природного парку «Гомільшанські ліси» та фактично є державною власністю. Він склав та підписав позитивні висновки за проектами землеустрою щодо відведення зазначених земельних ділянок для індивідуального садівництва у власність громадянам.

Такі дії  призвели до вибуття з державної власності вказаних вище земельних ділянок водного фонду (прибережної захисної смуги), що завдало державі збитків у сумі майже 265 тис. грн.
 
Згідно з ч. 1 ст. 367 КК України посадовцю загрожує покарання у вигляді штрафу від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.