Сергій Чернов: Геопарк «Верхнє Придонцов’я» — можливість підтримки історичних та культурних пам’яток

21.10.2020 13:57 Суспільство
Фото: Харківська облрада Фото: Харківська облрада

На Харківщині запрацював Геопарк «Верхнє Придонцов’я» — перший в Україні подібний туристичний проєкт, покликаний допомогти громадам підвищити туристичний потенціал та залучити додаткові кошти.

Розвиток туризму та діяльність геопарку Харківщині обговорили 21 жовтня на засіданні Правління Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, яке провів президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Геопарк має на меті створення комплексного туристичного продукту, здатного вплинути на підвищення привабливості Харківщини для внутрішніх і зовнішніх туристів та збільшення її конкурентоспроможності в національному й міжнародному масштабах і підвищення інвестиційної привабливості громад-учасників.

За словами виконавчого директора громадської спілки «Харківський Геопарк Верхнє Придонцов’я» Олексія Кірюхіна, зараз в області триває активна робота щодо укладення партнерських угод з провідними науковими установами регіону й країни, також запрошуються громади до участі в підготовці й реалізації комплексного рекреаційно-освітянського продукту на території області.

— У складі геопарку ГО «Слобожанські стратегії», туристичний комплекс «Сім вітрів», працюємо також над залученням до співпраці інституту геологічних наук НАН України та ХНУ імені Каразіна, який має на Ізюмщині навчально-науковий полігон, що також буде включений до складу геопарку. Ми готуємо комплексний рекреаційно-освітянський продукт, розрахований на два роки,  зауважив Олексій Кірюхін.

Також зараз в організації готують відповідні угоди про співпрацю з європейською мережею геопарків, до складу якої входить 81 подібний проєкт. Вони працюють під егідою ЮНЕСКО.

Перший віце-президент — виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов виступив з пропозицією участі проєкту геопарку «Верхнє Придонцов’я» в конкурсі Мінрегіону, який проводиться за підтримки Євросоюзу, адже це сприятиме залученню додаткових коштів на підвищення рекреаційно-туристичного потенціалу громад-учасників, а саме Чугуївської, Старосалтівської, Пісочинської та Ізюмської.

За словами президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, також в області працюватимуть, аби проєкт геопарку став переможцем конкурсу Державного фонду регіонального розвитку

 Це одна з тих багатьох ініціатив, які ми реалізуємо першими в Україні. Найближчі два тижні боротимемося, щоб проєкт геопарку «Верхнє Придонцов’я» став переможцем конкурсу Державного фонду регіонального розвитку. До реалізації проєкту будуть залучені територіальні громади та обласна рада, — повідомив Сергій Чернов.

Читайте також: Красноградщина отримала на розвиток понад 21 мільйон гривень – Сергій Чернов

За його словами, наступним кроком передбачено, щоб перший геопарк України вийшов на контакт з відповідними інституціями Європейського Союзу, укласти угоди, що створить можливості для відновлення та підтримки історичних і культурних пам’яток, особливо місцевого значення, розвитку туризму, захисту навколишнього середовища.

— Дорожня карта проєкту готова, сподіваюся, що ми отримаємо позитивну реакцію у Києві та у ЄС,  додав голова Харківської обласної ради.