Шлюб за добу: коли чекати у Харкові

Шлюб за добу: коли чекати у Харкові

Колаж Олесі Лазуренко

В Україні почали оформлювати експрес-шлюби.

Зустрілися, закохалися, розписалися. Українцям уже не потрібен місяць «на роздуми», тепер закоханих можуть одружити протягом 24 годин. Щоправда, оформити експрес-шлюб поки можна тільки у чотирьох містах України: Сєверодонецьку, Маріуполі, Одесі та Києві. На підході Львів та Херсон. Харків до пілотного проекту планує приєднатися на початку 2017 року.

У прифронтових містах експрес-шлюби коштують близько 150 грн, а в інших – за швидкість доведеться витратити куди більше - приблизно 5 тис. грн. Розписуватимуть цілодобово – хоч опівночі, хоч з раннього ранку.

ВЕСІЛЬНИЙ ВАЛЬС ПІД РЕВ ДВИГУНІВ: ПІД ХАРКОВОМ ВЛАШТУВАЛИ БАЙКЕРСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ (ФОТО, ВІДЕО)

Наразі у Харкові розписують за старою процедурою – з 9.00 до 18.00 і після «випробувального терміну» для молодят, тож і розцінки значно нижчі. Подати заяву коштує близько 85 коп, неурочиста реєстрація шлюбу обійдеться парі в 49,05 грн, з урочистостями – 172,09 грн. Щоправда, в обласному Палаці одружень через живу музику урочиста церемонія дорожча – понад 300 грн. Оформлювати швидкі шлюби у Першій столиці почнуть після нового року. Одруження за добу прирівнюватиметься до виїзної церемонії.

– Скоріше за все, всі заявки на експрес-шлюби прийматимуться он-лайн, у Харкові вже давно приймають заяви по Інтернету, – розповіла «CК» в. о. начальника Жовтневого районного у місті Харкові відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Харківській області Гюлізар Галстян.

Мирослава Кольцова

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ