Змішане навчання та онлайн-освіта: як Харківщина адаптується до нових умов

17.07.2025 15:57 Суспільство
Змішане навчання Близько 45 тисяч учнів перейдуть до змішаної форми навчання / Фото: 24tv.ua

Скасування наказу Міносвіти про розрахункову вартість класів дозволить зберегти школи в громадах Харківщини.

Як передає «Слобідський край», про це на брифінгу 17 липня сказала директорка Департаменту науки і освіти ХОВА Ольга Безпалова.

За її словами, спочатку був затверджений наказ, що вимагав наявності 20 учнів у класі для будь-якої школи. Однак після обговорень і змін було введено коефіцієнт, що дозволяв знижувати кількість учнів у класах для міських шкіл до 15, а для сільських до 10. Такі зміни стали дуже важливими, оскільки дозволили зберегти багато шкіл, які могли б бути під загрозою закриття.

«Якщо цей наказ буде скасований, усі школи в громадах залишаться, і діти продовжать навчання в рідних школах, а не у школах за місцем тимчасового проживання», зазначила Ольга Безпалова.

Вона підкреслила, що це створить комфортні умови для учнів і вчителів.

Своєю чергою, громади активно працюють над впровадженням змішаного формату навчання, що стало можливим завдяки таким змінам. Це дозволяє уникнути закриття шкіл і забезпечити доступ до освіти для всіх дітей.

Щодо дітей, які перебувають за кордоном, Ольга Безпалова зазначила, що багато з них намагаються продовжувати навчання в українських школах через онлайн-форму. Проте існують певні труднощі, зокрема у країнах, де обов’язкове відвідування місцевих шкіл, що ускладнює одночасне навчання в українських школах.

З 1 вересня планується, що близько 18 громад Харківщини перейдуть до змішаного формату навчання. Орієнтовно, це 40-45 тисяч учнів. Ольга Безпалова уточнила, що цифра може зрости до 54 тисяч, однак остаточні підрахунки ще тривають.

Щодо дистанційних класів, Ольга Безпалова зазначила, що якщо наказ буде скасований, мінімальна кількість учнів у дистанційному класі може бути менше 5 осіб. Для таких класів законодавчо дозволяється варіативність, що дозволяє організовувати навчання навіть за дуже малих груп.