Скільки харків'ян призовуть цієї осені в армію

30.09.2016 06:00 Суспільство
Фото із соцмережі Фото із соцмережі
З 1 жовтня в Харкові, як і по всій Україні, почнеться осінній призов на строкову військову службу.

Про це 29 вересня повідомив військовий комісар Харківського обласного військкомату Юрій Калгушкін.

Призов триватиме до 30 листопада. У Харкові планується призвати на строкову військову службу 469 осіб, що становить 43% загального планового завдання для Харківської області - 1100 призовників.

На сьогоднішній день районні призовні комісії міста Харкова визнали придатними до військової служби і призначили в команди 64 призовника, що становить 14% плану і, за словами Юрія Калгушкіна, є незадовільним показником.

Компенсацію харківським жертвам АЧС виплатять протягом тижня 

Серед причин ситуації, що склалася, він назвав слабо організоване оповіщення призовників. Так, з 15,7 тис. осіб, які підлягають сповіщенню, були оповіщені тільки 5,3 тис., З яких прибули до військкоматів близько 950. При цьому 800 з них мають право відстрочки від призову.

Небажання призовників йти до військкоматів Юрій Калгушкін пояснює недостатньою поінформованістю про умови проходження військової служби.

«Вони та їхні батьки просто бояться. Уже другий призов поспіль ми говоримо про те, що строковики ні за яких обставин не будуть відправлятися в зону АТО, але, тим не менш, у багатьох є побоювання, що вони прибудуть в частину, а їх потім відправлять туди, де йдуть бойові дії. Тому я хочу нагадати, що це категорично заборонено рішенням РНБО України, введено в дію Указом Президента», - повідомив Юрій Калгушкін.

За його словами, найближчим часом буде посилена роз'яснювальна робота серед населення, а також стануть активніше інформувати призовників про необхідність з'явитися у військкомати під час осіннього призову.

Микола Мельник

Автор: Администратор сайта