Скільки заробляє молодий вчитель на Харківщині (Інфографіка)

01.10.2016 08:25 Суспільство
Фото із соцмереж Фото із соцмереж
На Харківщині за січень-серпень 2016 р. середня заробітна плата штатного працівника області в галузі освіти становила 3767 грн, що на 26,9 % більше до відповідного періоду минулого року.

Але на що розраховувати молодому педагогу, який приходить на роботу відразу після вишу?

Адже для того, щоб отримати ставку, він повинен відпрацювати не менше 18 годин на тиждень, але педагогічного навантаження не завжди вистачає на повну ставку.

– Часто буває так, що молодий учитель отримує менше годин, – розповіла завуч Вільчанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Тетяна Гладун. – Тому спеціаліст пише заяву і змушений працювати менше ставки – відповідно, за меншу зарплату.

Також дохід можуть приносити перевірки зошитів, але це стосується не всіх працівників. Наприклад, для вчителів початкових класів встановлюється надбавка за перевірку зошитів у розмірі 15 % від ставки, а вчителям 5–11 класів за перевірку письмових робіт з мови та літератури – 20 % від встановленої ставки, з математики – 15 %, іншим – 10 %.Завуч розповіла, що єдиним стимулом для молоді є підвищення категорії, але це можливо лише раз на п’ять років. Можна й через три, але це вирішується в індивідуальному порядку.

– Раніше можна було пропустити другу категорію, якщо, наприклад, учитель демонстрував досягнення, але зараз це відмінили, – розповіла спеціаліст. – Тому заохочення молодим спеціалістам немає.

Ціни на продукти можуть підскочити в жовтні 

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта