З 1 жовтня 25 копійок і старі гривні не прийматимуть у магазинах

30.09.2020 12:52 Суспільство

Із 1 жовтня вони перестають бути платіжним засобом. Утім, ці монети й банкноти можна обміняти в банку протягом наступних трьох років.

 З 1 жовтня монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу.Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги. 

Про це повідомили у Нацбанку. Як пояснили у відомстві, старі монети і банкноти вилучають, тому що їх надто велика різноманітність призводить до плутанини в гаманцях і зайвого часу під час розрахунків.

Громадяни зможуть безкоштовно обміняти старі банкноти і монети на інші номінали та зразки протягом наступних трьох років. Упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків. А упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

Читайте також: Олена Кулик: Через пандемію Харківщина навчилася швидко коригувати свою роботу з проєктами