Як безкоштовно відпочити у санаторії - коментар Фонду соцстрахування

17.09.2017 06:09 Суспільство
Фото:sunnytravel24.ru Фото:sunnytravel24.ru
Ще не так давно освітяни, медики та й решта застрахованих працівників мали змогу відпочити в санаторіях, сплативши за путівку певний підйомний відсоток грошей. Зараз таку можливість втрачено…

Із переліку видів послуг, що надаються Фондом, виключено оплату путівок на санаторно-курортне лікування, до дитячих закладів оздоровлення, часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, придбання дитячих новорічних подарунків.

Як пояснив "СК" начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області Олександр Буланий, річ у тому, що з 1 січня 2015-го набув чинності Закон «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (№ 1105), у якому залишилося на забезпеченні Фондом тільки реабілітаційне лікування. За його словами, питання щодо відновлення санаторно-курортного оздоровлення нині розглядається в комітетах Верховної Ради.

- У нашій області велика увага приділяється реабілітаційному лікуванню. Усі наші санаторії заповнені. Ми перші по країні серед областей, які за державні гроші лікують щорічно до 4,5 тис. осіб (18 % від загальної кількості по Україні). До прикладу, за сім місяців цього року за рахунок коштів Фонду в реабілітаційних відділеннях санаторно- курортних закладів отримали лікування 2559 дорослих  після перенесених захворювань і травм і 70 дітей у супроводі дорослого, - розповів Олександр Буланий.

Як додав начальник управління, будь-яка офіційно працююча людина, яка захворіла і за певними напрямками, такими як кардіологія, неврологія,  захворювання ШКТ, ортопедія, цукровий діабет та інші, і «на стаціонарі» має можливість отримати санаторно-курортне лікування.

- Зазвичай, людина не завжди має час для відновлення після хвороби. По суті, вона має виписатися і одразу стати до праці. Фонд же дає можливість після стаціонару відновитися в санаторно-курортних закладах.  Для більшої обізнаності людей разом з Управлінням охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації ми проводимо потужну інформаційну роботу в медичних закладах області. І це дає результати – по області маємо понад 90 % осіб після реабілітаційного лікування, які відновилися й повернулися до праці. Це один з найкращих показників у державі.

Нагадаємо, що 1 серпня завершилася реорганізація Фондів соцстрахування з тимчасової втрати працездатності й від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Як вплине ця реформа на платників ЄСВ, які виплати та послуги зникли, а які з’явилися, читайте в інтерв'ю «СК» начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області Олександра Буланого.

Тетяна Лісна 

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта