Субсидія на тверде паливо: скільки коштів відшкодують жителям Харківщини

14.11.2016 14:50 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
До 1 січня жителям Харківщини відшкодують 37 млн гривень.

Нагадаємо, для того, щоб допомоги населенню підготуватися до зими, на закупівлю твердого палива та скрапленого газу Уряд додатково виділив понад 359 мільйонів гривень. Це рішення прийняли урядовці на засіданні Кабміну 9 листопада.

Щодо Харківщини, то в області за минулий рік субсидією на тверде паливо скористалися майже 19 тисяч жителів.

- На даний час доходи громадян не зросли, а тарифи зросли, тому це вплине на збільшення кількості користувачів субсидіями взагалі, - зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага. - Тож якщо в минулому році субсидіями користувалися загалом близько 403 тисяч жителів, то вже цьогоріч ми очікуємо десь 660 тисяч.

Щодо субсидій на тверде паливо, то тут, за словами спеціаліста, динаміка теж буде позитивна, хоч і ціна на вугілля та скроплений газ зросла. Тому в області очікують збільшення кількості таких користувачів десь на 50 %.

Тож якщо у минулому році на відшкодування субсидії на тверде паливо жителям Харківщини виплатили 24 мільйони гривень, цьогоріч цю суму збільшили до 37 мільйонів.

- 37 мільйонів гривень виділили на Харківщину, - розповів Юрій Шпарага. -  Зараз ми очікуємо ці кошти, щоб розподілити їх по районах. Таке надходження дозолить закрити заборгованість по твердому паливу станом на 31 грудня 2016 року.

Також директор управління зазначив, що за січень-вересень 2016 року майже 26 мільйонів гривень на придбання твердого палива та скрапленого газу вже нарахували.

Учасники АТО отримали земельні ділянки на Харківщині

- Справа в тому, що на тверде паливо і скраплений газ йде відшкодування, тобто спочатку користувачі закуповують паливо за свої гроші, які потім повертаються їм на банківський рахунок, - зазначив директор Департаменту соцзахисту.  - Тому до 1 січня 2017 року всі жителі області отримають свої відшкодування.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта