Сучасний екологічний комплекс з'явився на Харківщині

08.06.2016 12:30 Суспільство
http://kharkivoda.gov.ua/ http://kharkivoda.gov.ua/
Перший в Україні екологічний комплекс побудували у Богодухові.

Новий комплекс з управління твердими побутовими відходами в Богодухівському районі з'явився на місці стихійного звалища, де раніше часто траплялися займання сміття. Сьогодні там проводять експериментальні дослідження, які незабаром завершать, і комплекс запрацює на повну. Самої переробки сміття там не буде. Механізм, який став основою споруди, покликаний перебороти сміття.

- Такий полігон повністю безпечний для населення. Жителі Богодухова це зрозуміли, і тепер, коли там припинили вивозити на звалище несанкціоноване сміття, - вони побачили, що цей комплекс будується з благих цілей.

Сьогодні комплекс повністю збудовано, його територія обгороджена, посаджена рослинність. У ХОДА повідомили, що документи на готовність експлуатації вже є, але офіційний запуск буде пізніше.

Зараз на полігоні встановлено систему механізмів, що дозволяє сортувати сміття та проводити його вторинну переробку.

- Наприклад, ганчір'я, папір, картон - будуть утилізувати в один контейнер, в інший - скло, окремо від нього - пластик, а далі - метали, - розповів перший заступник директора Департаменту капітального будівництва ХОДА Василь Воробець. - Далі сміття передадуть на переробку для утворення вторсировини. Інша частина, яка не підходить для переробки, буде закладатися в компостну яму, там оброблятися та за рік перетворюватися на міндобрива.

Такі компостні ями активно використовуються у Польщі. На Харківщині над розробкою стратегії працював харківський професор Віталій  Прохоров. Схвально оцінила таку ідею і делегація із Кореї, на їх думку, такі котловани можна застосувати для утилізації залишків тварин, "повалених" пташиним грипом.  

- Спочатку такий комплекс побудували у Польщі, хоча українці першими розробили стратегію. Тому необхідно, щоб народ зрозумів, усю важливість сміттєвої небезпеки, - наголосив Василь Воробець.

Більш того, полігон обладнаний автономною системою опалення, що працює на тих же відходах. У цілому за рік полігон зможе прийняти і обробити 65-70 тисяч кубічних метрів ТПВ. Комплекс з управління твердими побутовими відходами в Богодухові став першим в Україні, який працює за подібною технологією.

На Харківщині боротися зі сміттям планують за допомогою 11 подібних полігонів. Такий комплекс уже майже добудували під Люботином, проти чого спочатку були місцеві жителі, але на районних слуханнях проблему вирішили та дійшли згоди.

- Він стане прототипом 11 комплексів, які з'являться в Харківській області відповідно до нашої екологічної стратегії. Вони, згідно з розрахунками фахівців, повністю забезпечать область сучасними методами збору, утилізації та переробки ТПВ, - повідомив голова ХОДА Ігор Райнін.

Нову школу під Харковом побудують через два роки

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта