Ціни на продукти у Харківській області: що подорожчало і на скільки

18.07.2017 07:35 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
На Харківщині зросли ціни на плодоовочеву продукцію, свинину та безалкогольні напої.

За інформацією Головного управління статистики у Харківській області, індекс споживчих цін по Харківській області у червні 2017 року становив 101,2 %.

На продовольчому ринку області у червні зросли ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в цілому на 2,4 %, найсуттєвіше на плодоовочеву продукцію, а саме: часник, буряк, капусту білокачанну, цибулю ріпчасту – на 28,7–36,5 %; картоплю, апельсини, ягоди, яблука – на 16,2–23,6 %; лимони, кісточкові – на 8–8,2 %.

Окрім того, зросли ціни на сало, вирізку свинячу, яйця – на 7,2–11 %; м’ясо та окремі види м’ясних продуктів, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку, пасту та кетчуп томатний, морепродукти, сіль – на 3,1–6,8 %.

Разом із тим, спостерігалося подешевшання деяких продуктів харчування, а саме: салатів, помідорів, кабачків, огірків – в 1,3–1,5 раза; перцю солодкого – на 16,5 %; винограду, йогурту, бананів, грибів – на 5,8– 9,1 %; шоколаду, спредів, кави меленої, оселедців, тортів, круп гречаних – на 2,2–4,6 %.

Ціни на тютюнові вироби зросли на 6 % (найсуттєвіше сигарети з фільтром медіум-класу – на 9,4 %), на алкогольні напої – на 0,6 % (найсуттєвіше коньяк, пиво, виготовлене за ліцензією, горілка преміум-класу – на 1,3–2,4 %).

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів скасував державне цінове регулювання на ряд товарів і послуг з 1 липня 2017 року. Про це йдеться у постанові від 7 червня 2017 року № 394.

Існує думка, що відміна державного регулювання прискорить зростання цін. За словами експертів, це не зовсім так.

- Прогнозувати зростуть після цього ціни чи ні важко. Але прямої залежності між скасуванням державного регулювання і подальшою динамікою цін точно немає, - зазначив завідуючий кафедрою статистики, обліку і аудиту Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, доктор економічних наук, професор Володимир Соболєв. - На цю динаміку впливають різні фактори. Приміром, огірки через нестачу тепла зараз хворіють. Відповідно урожай буде менший, а ціна на ринку більша.

Також серед непродовольчих товарів спостерігалося подорожчання мийних засобів синтетичних сухих, зубних паст, ковдр, меблів для кухні, товарів для подорожей, матеріалів мастильних, лейкопластирів, окремих моделей чоловічого та жіночого одягу – на 2,1–5,8 %.

Водночас подешевшали велосипеди, корми для домашніх тварин, газ скраплений для автомобілів, парасольки, дезодоранти – на 4–6,1 %;
шпалери, мийні засоби синтетичні рідкі, квіти живі, окремі моделі жіночого, дитячого та чоловічого взуття – на 7,8–11,7 %.

У Харкові запустили ваучерну програму для переселенців

Серед послуг, що надаються населенню, зросли комунальні тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій в 1,5 раза. Рівень цін на водопостачання і водовідведення, електроенергію, газ, кам’яне вугілля, опалення та гарячу воду залишився без змін.

Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта