У Фельдман Екопарк відкрилася Алея пам'яті

10.05.2018 09:45 Суспільство
До Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Фельдман Екопарк пройшла акція «Алея пам'яті».

9 травня сотні дерев на території рекреаційної зони Соціально-гуманітарного мультикомплексу прикрасили меморіальні стрічки з іменами і прізвищами харків'ян, які понад сімдесят років тому захистили свою землю і всю планету від «коричневої чуми». Інформацію про них прислали нащадки, що стали учасниками акції.

«Алея пам'яті» є продовженням проекту «Пам'ять і вдячність» нашого Фонду. В її організації взяли участь харків'яни, які надіслали інформацію про своїх родичів — ветеранів тієї страшної війни, — розповів засновник Соціально-гуманітарного мультикомплексу Фельдман Екопарк, народний депутат України Олександр Фельдман. — «Алея пам'яті» — це в певному сенсі — народна інсталяція, яка покликана ще раз нагадати про високу ціну, заплачену за Перемогу, і підкреслити живий зв'язок поколінь».

Темою пам'яті про Другу світову війну і подяки переможцям були об'єднані 9 травня всі заходи в Фельдман Екопарк. Особливу увагу в цей день приділяли людям, які пережили всі жахи і тяготи тієї війни. Для них звучала улюблена музика, була підготовлена спеціальна святкова програма з польовою кашею та піснями під гармонь.

«Ви пережили нелюдські страждання і жахи, заради того, аби ми могли ходити по цій землі. Вся наша робота присвячена вам. Це наш обов'язок. Не все виходить, не все встигаємо, але будемо, я вас запевняю, працювати постійно, щоб ви завжди відчували увагу і турботу. Одне з наших завдань сьогодні — забезпечити гідне життя ветеранам і дітям війни, їх нащадкам, зробити небо над Україною мирним. День Перемоги — свято, яке об'єднує, а не роз'єднує нас — дітей, онуків і правнуків переможців. Він символізує неминучу справедливість, адже зло, яким би могутнім воно не здавалося, все одно буде переможено, — звернувся до присутніх Олександр Фельдман. — Приїжджайте сюди щороку 9 травня і в будь-який інший день — вас тут завжди чекають».

Він також привітав усіх земляків зі святом і нагадав, кому нинішні покоління зобов'язані своїм життям, запевнивши, що разом зі своєю командою буде докладати всіх зусиль, щоб молодь ніколи не забувала про ту ціну перемоги, яку заплатили їх предки.

Перед численними гостями, які приїхали цілими родинами на День Перемоги в Фельдман Екопарк, виступили відомі харківські колективи: «Старий цирк» і «Діти майбутнього». Артисти Театру дітей і тварин представили ліричний спектакль «Пам'ять серця», а Кінний комплекс спільно з цирковою студією «Непосиди» вразили глядачів грандіозним театралізованим дійством «Ми пам'ятаємо». На центральній площі Соціально-гуманітарного мультикомплексу працювала тематична фотозона і пройшов конкурс дитячого малюнка «Ми за мир!».

Дмитро Козуб

Теги: