У Харкові починається реєстрація на отримання допомоги від ООН для жителів області

13.10.2022 15:53 Суспільство

У ЦНАПі на Гімназійній набережній з 14 жовтня прийматимуть заявки харків’ян та жителів Харківської області на отримання міжнародної допомоги в розмірі 2 220 гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської міськради.

– Для зручності, а також щоб уникнути скупчення людей, ми впроваджуємо попередню реєстрацію в електронній черзі. Людина може обрати зручну дату і час прийому. Якщо вільних дат немає, то треба почекати, коли вони знову з'являться. Уся інформація, яку надають нам люди, є конфіденційною та передається тільки УВКБ ООН для здійснення виплат, – розповіла координатор програми грошової допомоги БФ «Право на захист» Тетяна Баглай.

За її словами, якщо людина не зможе прийти до офісу, то допускається дистанційна реєстрація за оригіналами документів, наприклад, за допомогою відеозв’язку.

Подати заявку зможуть жителі Харкова та області  – внутрішньо переміщені особи, які постраждали внаслідок воєнних дій, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, із-за кордону) та має певні категорії вразливостей: 

  •  родина, яка має лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  •  родина, яку очолює одна/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;
  •  родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);
  •  прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Не зможуть зареєструватися родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій або якщо місячний дохід на кожного члена родини більший ніж 5,4 тисячі гривень.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. При собі необхідно мати такі документи:

  • податковий номер (ІПН);
  • паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
  • довідка ВПО (за наявності);
  • номер банківської картки головного заявника та інші документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (свідоцтво про народження дитини, про опіку, довідки про інвалідність тощо).

Пункт реєстрації заяв знаходиться у ЦНАП за адресою: вул. Гімназійна набережна, 26. Графік роботи: з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 17:00. Прийом здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі.

Нагадаємо, починаючи з листопада, мешканці звільнених територій Харківської області зможуть отримати додаткову грошову допомогу в розмірі 2200 гривень.