У яких гуртожитках Харківщини можна приватизувати житло

25.04.2017 07:55 Суспільство
Фото:ru.epizod.ua Фото:ru.epizod.ua
Процес приватизації кімнат у гуртожитках на Харківщині виконано майже на 98 %.

Як розповіли «СК» у відділі житлового господарства Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА, станом на 1 квітня 2017-го маємо 145 гуртожитків за всіма формами власності. Із них найбільше комунальних – 81 (у тому числі в Харкові – 22), державних – 42 (38 у Харкові) і приватних – 22 (19 – у Харкові).

– На початок квітня в 76 з 81 гуртожитка комунальної форми власності проводиться приватизація кімнат, в інших гуртожитках триває процес реєстрації права власності на гуртожитки за територіальною громадою Харкова, упорядкування нумерації кімнат та підготовка відповідної технічної документації та інше, – пояснює начальник відділу житлового господарства Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Валентина Леонічева.

Гуртожитки мають не всі райони області, лише одинадцять, та п’ять міст обласного значення. Чотири гуртожитки державної власності має Лозова. Найбільша кількість гуртожитків комунальної форми власності – у Харківському районі, їх тут дев’ятнадцять. У Чугуєві – сім, у Балаклійському, Дергачівському, Зміївському районах – по шість.

За даними відділу житлового господарства, у цих гуртожитках проживає 30 816 осіб, з них 12 385 – у Харкові. Тих, хто мешкає в гуртожитках більше п’яти років та згідно із Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» мають право на приватизацію своїх помешкань, нині 13 342 особи.

Найстарша жителька області проживає на Золочівщині 

– Приватизували свої кімнати 3 581 мешканець гуртожитків, або 27 % від загальної кількості. Кількість приватизованих квартир складає 2 296 тис. од., або 23,2 % від загальної кількості 9 924 од. Також у Харківській області маємо шість гуртожитків, у яких завершено на 100 % приватизацію кімнат, – додала фахівець.

Відповідно до законодавства, передача гуртожитків у власність територіальних громад мала здійснюватися в рамках відповідної державної програми на 2012–2015 роки. У нашій області така передача відбувалася в рамках відповідної Регіональної програми. За словами Валентини Леонічевої, за ці три роки до комунальної власності територіальних громад Харківської області передано 28 гуртожитків державної та приватної форм власності загальною площею 89,7 тис. кв. м. Протягом минулого року в комунальну власність територіальної громади Харкова передано вісім гуртожитків державної та приватної форми власності.

– На території області передачу гуртожитків практично завершено (окрім тих чотирьох гуртожитків, які територіально розташовані у Лозовій, смт Панютиному). Річ у тому, що керівництво ДП «Укрспецвагон» відповідно до дефектних актів, складених спільно з представниками Панютинської селищної ради, проводить відповідні ремонтно-відновлювальні роботи в зазначених гуртожитках, тому процес поки що загальмувався, – пояснює Валентина Леонічева. – Стосовно Харкова, то цього року у планах – передати дев’ять гуртожитків державної форми власності, які належать ДП «ХЕМЗ». Зараз там триває робота з відкриття мешканцями гуртожитків особових рахунків для проведення прямих розрахунків за послуги водопостачання та водовідведення.

Кого стосується приватизація, що робити і які документи для цього потрібно зібрати, а також у чому приховано перепони, читайте у повному варіанті матеріалу: ПРАВО НА КВАДРАТНІ МЕТРИ. ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЖИТЛО В ГУРТОЖИТКУ

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта