Унікальний лазер для яєць розробили харківські учені (ФОТО)

25.02.2013 11:07 Суспільство
фото Катерини Терещенко фото Катерини Терещенко
Веломобіль з пневприводом та автономний зарядний пристрій для взуття, вакуумна бритва та непробивна камера для усіх типів шин

Такі унікальні речі були представлені на Першому Всеукраїнському конкурсі винахідників «УХ, інвент», що відбувся у Харкові. З-поміж 200 заявок організатори заходу відібрали близько 40 найбільш оригінальних ідей – як від науковців з провідних вишів та НДІ, так і незалежних експериментаторів -любителів.

Існуючий рівень виводу молодняка з яєць середньостатистичної української курки складає у середньому 80%.

Причин, за якими близько 20% пташенят не бачать світ, існує декілька. Наприклад, неповноцінне харчування дорослої особини або негативний вплив зовнішнього середовища на мікрофлору поверхні шкаралупи яєць.

І якщо перша причина залишається на совісті хазяїв курки, то друга має суто природній характер. Що робити, щоб мінімізувати показник непридатних для інкубації яєць, знає професор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка Микола Лисиченко. Разом зі своїм аспірантом він винайшов метод підвищення знезаражування інкубаційних яєць на основі застосування низькоенергетичного лазерного випромінювання. 


Лазерними технологіями наша кафедра займається вже більше двох десятків років. Першим, хто привіз у Харків лазер, був викладач саме нашого університету. Сьогодні ми є послідовниками його справи, - розповідає кореспонденту «СК» Дмитро Міленін, асистент та аспірант кафедри автоматизованих електромеханічних систем ХНТУСГ ім. П. Василенка.


За задумом винахідників, застосування лазерного випромінювання буде корисним у рослинництві (покращення рівномірності сходів) та тваринництві (збільшення поголів’я худоби). Серія експериментів вже проводилась у лабораторних умовах на фермах та інкубаторах Борківського, Золочівського та Решетилівського (Полтавська область) районів. У найближчих планах науковців – пошук інвесторів та впровадження лазерних технологій на більш великих виробництвах.

Катерина Терещенко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта