В області запустили швидкісний поїзд для експортерів

В області запустили швидкісний поїзд для експортерів

Фото: ХОДА

Пілотний проект «Слобожанський експорт до ЄС» дозволив скоротити строки доставки продукції місцевих підприємств до кордонів європейських країн з 15 до 2 діб.

За інформацією ХОДА, у 2017 році експорт товарів та послуг харківських підприємств до країн ЄС збільшився на 17,2 % та склав 307,7 млн дол. США. У тому числі експорт товарів склав 234,6 млн дол. (збільшився на 17,7 %), експорт послуг – 73,1 млн дол. (збільшився на 15,7 %).

«Ми твердо налаштовані на закріплення і розвиток цих результатів. Уже в січні-лютому поточного року показник експортного постачання товарів до країн ЄС склав 45,8 млн доларів США та збільшився на майже 40 % порівняно з аналогічним періодом минулого року», — розповів перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

За його словами, обласна влада постійно співпрацює з підприємствами регіону, які вже експортують товари до ЄС або збираються налагодити таку роботу, з метою сприяти вирішенню проблемних питань, які виникають. Одним з ключових серед таких питань тривалий час було логістичне, а саме — тривалість проходження вантажів до кордону з європейськими країнами. Вона складала від 10 до 15 діб, що іноді призводило до порушення умов контрактів з європейськими партнерами.

«Зокрема, проектом передбачалось формування експериментального поїзда «Слобожанський експорт до ЄС» та відправлення його за спеціально розробленим прискореним графіком з Харківської області до західного кордону України. Це забезпечило істотне прискорення проходження нормативної добової відстані у декілька разів. До кордону з ЄС товари доставлялися протягом 1,5 – 2 діб, — розповів Марк Беккер. — «Проект «Слобожанський експорт до ЄС» є яскравим прикладом ефективної взаємодії обласної державної адміністрації, галузевих підприємств та бізнесу. Він, безумовно, сприятиме активізації зовнішньоекономічної діяльності в рамках імплементації Угоди про aсоціaцію між Україною та Європейським Союзом. Крім того, це надає додаткові можливості харківським експортерам у переорієнтуванні каналів продажу власної продукції зі східних ринків на європейський».

За даними першого заступника голови ХОДА, найсуттєвіші експортні постачання харківських товарів серед країн Європейського Союзу у 2017 році здійснювались до Польщі (34,3 млн дол.), Німеччини (31,9 млн дол.), Угорщини (20,9 млн дол.), Нідерландів (20,3 млн дол.), Іспанії (18,6 млн дол.), Литви (13,2 млн дол.), Словаччини (12,9 млн дол.), Італії (12,8 млн дол.), Румунії (12,1 млн дол.).

Основна експортна продукція — машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукти рослинного походження, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, вироби з каменю, гіпсу, цементу.

Микола Мельник