Велика медична проблема з’явилася в Харкові

14.09.2017 10:50 Суспільство
Фото з соцмережи Фото з соцмережи
Місту не вистачає грошей на інсулін для хворих.

Цільова держсубвенція покриває лише 48 % від потреби для забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном та цукрознижувальними препаратами.

За словами заступника Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлани Горбунової-Рубан, така ж проблема існує із забезпеченням медикаментами хворих, які страждають рідкісними (орфанними) захворюваннями. Вона зазначила, що майже вісім місяців не було централізованних поставок хіміотерапевтичних препаратів для лікування онкохворих, хворих на гемофілію, вірусні гепатити В і С, розсіяний склероз.

Вихованцю козацької школи “Булат” потрібна термінова допомога

Медична держсубвенція на 2017 рік склала 1 млрд 247 млн 875 тис. грн, або 48 % проекту бюджету на 2017 рік. Понад 1 млрд грн з цих коштів, або 91 %, - це фонд заробітної плати працівників медичних установ, 5,7 % спрямовується на медикаменти.

У той же час за рахунок коштів міського бюджету в установах охорони здоров'я оплачуються комунальні послуги - енергоносії (це понад 118 млн грн) і проводиться капітальний ремонт лікарень. Так, видатки на поліпшення матеріально-технічної бази лікувальних установ за рахунок коштів спеціального фонду (бюджету розвитку) міського бюджету за вісім місяців склали понад 77,5 млн грн. Понад 28 млн грн з цих коштів направили на придбання нового медичного обладнання і понад 49 млн грн - на проведення капітальних ремонтів. 

Андрій Соха

Автор: Администратор сайта