Адаптивне плавання для ветеранів: як це працює на Харківщині
Коштом обласного бюджету передбачено відшкодування вартості фізкультурно-оздоровчих послуг, наданих профільними закладами регіону Захисникам і Захисницям України.
Про це повідомили у пресслужбі ХОВА, пише «Слобідський край».
Михайло Тарасенко з Харківщини приєднався до лав ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення, попри статус «обмежено придатний». Чоловік пройшов вишкіл на сапера у Великій Британії та в складі 135-го окремого батальйону управління десантно-штурмових військ захищав Батьківщину. На Запорізькому напрямку, поблизу Роботиного, отримав важке поранення.
«У Запоріжжі зробили операцію, далі була тривала реабілітація. Якось побачив у соцмережах, як ветеран на протезі підкорив Говерлу, – і в мені щось перемкнулося. Вирішив: я теж це зроблю. І у 2024 році я стояв на вершині», – розповідає Михайло Тарасенко.
Сьогодні Михайло – бронзовий призер Ігор Нескорених. Він активно займається спортом, зокрема плаванням. Це стало можливими завдяки обласній програмі, на яку в бюджеті передбачено 1,3 мільйона гривень щороку.
«Різний вік, стать та характер поранень вимагають індивідуального підходу до кожного ветерана. Останнім часом до нас звертаються учасники бойових дій, які в цивільному житті не вміли плавати. Навчаємо їх. У результаті чого ми зараз маємо людей, які ще більш зацікавлені, ніж ті, хто приходив до нас з метою, або з бажанням навчитися, або покращити свої спортивні показники. З власного досвіду можу сказати, що вода і лікує, і підтримує здоров'я», – розповідає паралімпійський чемпіон і реабілітолог з адаптивного плавання Максим Крипак.
Наразі керівники 11 спорткомплексів з басейнами в Харківській області зголосилися долучитися до програми.
«Заняття в басейнах для ветеранів, які втратили кінцівки – це в першу чергу соціалізація, психологічна адаптація і за рахунок цього відновлення фізичного тіла, відновлення м'язів, зняття стресу. Адже і психологічна реабілітація неможлива без фізичної. Окрім того, є у нас окрема програма від Мінвету, там надається до 1500 гривень на відвідування спортивних активностей. І туди також входить басейн», – повідомив директор КЗ «Ветеранський простір «Пліч-о-пліч» Харківської обласної ради Ігор Шишко.
Загалом на Харківщині вже виявили бажання долучитися до програми 170 ветеранів. Для кожного застосовують індивідуальний підхід.
«Адаптивне плавання – це частина процесу реабілітації поранених ветеранів. Загалом, розвиток ветеранського спорту на Харківщині – це не лише про спортивні здобутки, але й про реінтеграцію учасників бойових дій до цивільного життя», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Читайте також:
У Курилівському хабі у Харкові відкрили дитячий простір