Встановити лічильники: хто за що платить (Інфографіка)

04.10.2016 09:00 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
Сьогодні майже кожний житель Харківщини щомісячно отримує рахунок на кругленьку суму за комуналку.

Тому заради економії дедалі більше людей замислюється над установленням приладів обліку газу, електроенергії та води.

Так, газовий лічильник дозволяє заощадити близько 30–50 % коштів сімейного бюджету. Згідно з державною програмою, прилади обліку блакитного палива мають бути в кожній квартирі, тому всім споживачам, які не встановили лічильники до 2018 року, газопостачання обіцяють припинити.

В Україні діє програма з безкоштовного встановлення лічильників на газ, згідно з якою абонент не платить ні за сам прилад, ні за монтажні роботи. Установлення проводиться за графіком, і в першу чергу підключають квартири, в яких є газові колонки.

 Дізнатися графік підключення можна на підприємстві, що постачає газ до вашого міста.

Якщо ж немає бажання чекати своєї черги, можна замовити платне встановлення лічильника.

У вартість установки  входить ціна самого приладу, розробка проекту, монтажні роботи. Купити лічильник можна за 375–800 грн, а за проект доведеться викласти близько 500 грн.

Монтажні роботи обійдуться в суму від 750 грн до 1300 грн. Усе залежить від складності роботи та вартості послуг у конкретному регіоні. У середньому встановлення лічильника газу обійдеться в 2500 грн.

Дещо інша ситуація із засобами обліку електроенергії. За первинне встановлення такого лічильника в новозбудованих будинках має заплатити забудовник. А за встановлення в разі розділу обліку електричної енергії – заплатить організація, яка здійснює розділ обліку.

Повірка лічильників електричної енергії може відбуватися як за гроші споживача, так і коштом енергопостачального підприємства. Споживач оплачує вартість перевірки приладу обліку в разі пошкодження, втрати або неправильної роботи лічильника з його вини.

 Якщо ж споживач не винен, то перевірка лічильника виконується за рахунок енергопостачальника.

Такий принцип застосовують і в ремонті та заміні приладів обліку електроенергії – демонтажі, придбанні, установленні та опломбуванні. Якщо попередні дії планові, це проводять коштом енергопостачальника, а позапланові – за рахунок ініціатора.

Цінова політика різнитиметься. Так, придбати звичайний однофазний електронний лічильний коштує близько 380 гривень, а ціна трифазного стартуватиме від 1000 гривень. Якщо говорити про багатотарифні електролічильники, то їх ціна буде 2000 грн і більше.Щодо безкоштовного встановлення обліку гарячого і холодного водопостачання, то тут є свої винятки. Так, у Харкові розпочали оснащувати квартирними приладами обліку води пільговиків.

У період з 2016 по 2020 рік планують безкоштовно встановити лічильники води ветеранам війни, реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, жертвам нацистських переслідувань, дітям війни, ветеранам праці, багатодітним та прийомним сім’ям.

Тим же споживачам, які не входять до пільгових категорій, установлювати квартирні прилади обліку води доведеться за власний рахунок. Для цього потрібно звернутися до будь-якої спеціалізованої організації, яка має дозвіл на проведення монтажних робіт і ліцензію на виконання проектних робіт.


Олександр Ушаков

Джерело: SLK
Автор: Менеджер сайта