Вулицю в центрі Харкова планують зробити пішохідною

22.07.2016 09:35 Суспільство
Фото: vesti-ukr.com Фото: vesti-ukr.com
Паспортизація пам'яток і пішохідні вулиці: в місті обговорили Стратегію розвитку Харкова.

Круглий стіл «Розробка Стратегії розвитку Харкова до 2020 року: містобудування, архітектура і енергоефективність» пройшов 21 липня в Харківському національному університеті будівництва і архітектури, - передає сайт Харківської міської ради.

У заході взяли участь: головний архітектор міста Сергій Чечельницький, ректор університету Юрій Шкодовський, вчені, громадські діячі.

В ході круглого столу були розглянуті пропозиції провести паспортизацію всіх пам'ятників архітектури і заборонити розміщувати рекламу на історичних будівлях. Крім того, представники громадської організації «Свободу пішоходу!» виступили з ідеєю зробити вулицю Квітки-Основ'яненка пішохідною.

Чи зросте вартість проїзду в метро через будівництво

- У Харкові найкращим місцем для створення пішохідної зони є центральна частина міста, яка охоплює пл. Конституції, вулицю Квітки-Основ'яненка, верхню частину вулиці Університетської, Університетську гірку, Покровський сквер. Це історична частина міста, де колись знаходилася перша Харківська фортеця і з якої починався Харків. Зараз тут розташована велика кількість архітектурно-історичних пам'яток і визначних пам'яток, в т. ч. загальнодержавного значення (Успенський собор, Свято-Покровський монастир, комплекс університетських приміщень). Ця територія повинна отримати спеціальний статус і використовуватися як пішохідна туристична зона, вільна від транспорту і міського шуму, - зазначив голова організації Віктор Козоріз.

Сергій Чечельницький підкреслив, що міська влада відкрита для пропозицій. За його словами, вигляд міста змінюється, він розвивається. Підтвердженням тому служить реконструкція зоопарку та саду Шевченка, які проходять в Харкові.

Більш детально з розробкою Стратегії розвитку Харкова до 2020 року можна ознайомитися ТУТ.

Микола Мельник

Автор: Администратор сайта