Харків'яни, які проживають у зоні будівництва метро, будуть відселені

Харків'яни, які проживають у зоні будівництва метро, будуть відселені

Фото: city.kharkov.ua

Будівництво нових станцій Харківського метрополітену «Державінська» і «Одеська» розпочнеться у 2018 році.

Про це 19 грудня повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес після підписання з ЄБРР угоди про фінансову підтримку будівництва метро в Харкові.

Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунер розповів, що, згідно з оцінками фахівців, вся технічна частина і підготовка до закупівель буде завершена до кінця цього року, а до реалізації проекту приступлять уже в 2018 році. За його словами, фінансування розраховане на 18 років, з яких п'ять років — граційний період, тобто за пільговою процентною ставкою.

Геннадій Кернес розповів, що вже зараз розпочато фінансування будівництва електродепо на Олексіївці, також за кошти міського бюджету будуть викуплені об'єкти, які знаходяться в зоні будівництва метрополітену, профінансовані роботи, пов'язані з комплексним благоустроєм, та інші питання, пов'язані з реалізацією проекту на території міста Харкова.

«Відсоткова ставка — це десь в середньому 1,5 %. Також ми отримали рішення Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Президент підписав відповідне розпорядження, що 50 % компенсує держбюджет, 50 % — міський бюджет, і ми обслуговуємо цей кредит. З міського бюджету буде виділено до 80 мільйонів гривень. Термін реалізації проекту — максимум 3,5 року», — повідомив Геннадій Кернес.

 

Такий вигляд матимуть нові станції метро «Державінська» і «Одеська» у Харкові. Фото: city.kharkov.ua

Також міський голова повідомив, що люди, які проживають в зоні будівництва метро, будуть відселені, але ринок на Одеській не входить в цю зону. Очікується, що власники ринку впорядкують його для кращого обслуговування городян. За словами Геннадія Кернеса, для реалізації цього великомасштабного проекту місто отримало держгарантії, тому міське майно в заставу не передається.

Читайте також: Двох підлітків розстріляли з мисливського карабіна. Фото

До більш активної фази робіт місто приступить з початку 2018 року. «Після інженерних робіт будемо точно знати, коли приступимо до початку будівництва метрополітену, але це однозначно 2018 рік. Це будуть зручні, сучасні, безпечні і красиві станції із залученням наших українських дизайнерів, і щось буде символічне», — зазначив Геннадій Кернес.


Нагадаємо

19 грудня в Харкові було підписано Угоду про підтримку проекту «Продовження метрополітену в м. Харкові» між Харківською міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку. Місто отримало 160 мільйонів євро на продовження будівництва Олексіївської лінії метрополітену, другу частину кредитних ресурсів — також 160 мільйонів євро — надав Європейський інвестиційний банк. Кредитні кошти виділені на будівництво станцій «Державінська» і «Одеська», Олексіївського електродепо і на закупівлю 85 вагонів рухомого складу.


Микола Мельник