Як дитячі серця рятують у Харкові

04.01.2017 15:35 Суспільство
Фото з соцмережи Фото з соцмережи
Одні діти Харківщини відмовляються від коштовних покупок, щоб лікарі мали змогу подарувати нові серця іншим дітям.

Фіона, Капелюшник, Піратка, Смурфик та зображення багатьох інших казкових персонажів прикрашають стіни Харківського центру кардіохірургії (відділення кардіохірургії та невідкладної кардіології Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України). Та це не просто казкові герої – це портрети перевтілених лікарів, які оживляють серця малечі. Вже понад рік, як цей медичний заклад перетворився на «Відділення гострої серцевої магії і невідкладного чарівництва».

До золотих рук медичних чарівників потрапляють дітлахи різного віку. Є немовлята, яких до Центру привозять відразу з пологового будинку. Саме таким пацієнтом був Максимчик, який разом з братиком народився у Краматорську в кінці 2016 року. Мама не встигла його навіть на руках потримати. Малюка відразу доправили до Харкова, у нього була транспозиція магістральних судин. Це критичний вроджений порок серця, при якому аорта і легенева артерія помінялися місцями. Тобто у хлопчика було два замкнутих кола кровообігу, коли збагачена киснем кров знову потрапляє в легені, а не до органів і тканин, а кров у великому колі кровообігу не має шансів отримати необхідний для життєдіяльності кисень. Без операції такі діти не виживають.

КУДИ ПАЦІЄНТ – ТУДИ І ГРОШІ. ЯКОЮ БУДЕ МЕДИЦИНА З 2017 РОКУ

Список усього необхідного для операції на серці налічував 78 позицій. Це оксигенатор, гемоконцентратори, дренажі, катетери, фільтри, міні-спайки, нитки, рукавички, білизна, лікарські препарати та ще багато всяких дрібниць. У лікарні нічого для дитячої кардіохірургії немає і купити можна тільки в тому випадку, якщо є гроші на рахунку Фонду розвитку кардіології та кардіохірургії, який кілька років тому був створений при Центрі.

Кардіохірургічна команда вклала в Максима свої знання, вміння, кілотонни прочитаної літератури, вихідні, проведені на роботі, стрес, безсонні ночі і найголовніше – бажання врятувати життя маленькому пацієнтові. Хлопчику зробили дві операції на серці.

– Максим півтора місяця у нас пролежав, спочатку йому зробили проміжний етап операції малоінвазивним способом, а нещодавно перешили йому аорту, легеневу артерію поставили так, як потрібно. Операція закінчилася благополучно – Максим буде рости і розвиватися, як звичайна здорова людина. У цій сім’ї грошей не було зовсім. З ним тут бабуся лежала, перед Новим роком їх виписали. Врятувати малюкові життя вдалося завдяки допомозі багатьох небайдужих людей, серед яких багато дітей, – розповідає директор Фонду розвитку кардіології та кардіохірургії Кіра Джафарова.

Докладніше, хто і як допомагає рятувати дитячі серця, читайте в друкованому номері «СК» вже завтра.

Юлія Міронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта