Як нараховуються сьогодні виплати працюючим пенсіонерам. Коментар Пенсійного фонду

27.05.2014 14:41 Суспільство
http://www.zrpress.ru/ http://www.zrpress.ru/

Чи будуть скорочуватися виплати пенсій для тих пенсіонерів, хто працює, адже в парламенті неодноразово звучали такі пропозиції.

На ці та інші запитання кореспонденту "СК" відповіла заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Тетяна Піпченко. 

– Тим пенсіонерам, які працюють, хвилюватися нема підстав. Пенсія виплачується в повному обсязі, без змін. Єдине, на чому варто наголосити: під час індексації грошових надходжень спочатку проводиться індексація заробітної плати, потім уже пенсії. Тому ми просимо, коли пенсіонер працевлаштовується, краще одразу повідомити про це установу Пенсійного фонду. Це потрібно зробити для того, щоб ми не проводили індексацію завчасно і не виникало переплати пенсії. Після індексації заробітної плати до установ Фонду повинні надати відомості про її розмір. Також слід сказати, що перерахунок пенсії від прожиткового мінімуму ми виконуємо тільки для тих, хто не працює, а тим, хто працевлаштований, -- тільки після звільнення.

- Питання, яке хвилює заробітчан: як отримати в Україні пенсію тим громадянам, які працювали за кордоном?

– Такі люди, якщо вони мають реєстрацію на постійне проживання в Україні та працюють за кордоном, мають право на пенсійне забезпечення згідно з пенсійним законодавством України. Для зарахування періодів роботи за кордоном до страхового стажу громадяни мають право укласти договір добровільного страхування.

Тетяна Василець, матеріал з газети "Слобідський край" № 62 від 24.05.2014

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта