Як статус зони АТО відбивається на бюджеті Ізюмського району

03.03.2016 09:00 Суспільство
Фото: zib.com.ua Фото: zib.com.ua
Ізюмському району багато незручностей приносить той факт, що за рішенням Кабміну він досі входить до зони АТО.

Як пояснила голова Ізюмської райдержадміністрації Любов Шамрай, цей статус не дає Ізюмщині ніяких преференцій, а от складності створює значні. Так, один із пунктів постанови Кабміну щодо територій, які входять в зону АТО, звільняє землекористувачів від сплати земельного податку. Таке правило діє весь час, поки територія входить у зону АТО, а також ще протягом півроку після скасування цього статусу. Це боляче б'є по фінансовим інтересам громади. Зокрема, сільради недоотримують від 30 до 50 % запланованих доходів, а район у цілому - 10 млн грн.

Статус зони АТО також не дозволяє дробити фермерські господарства. Наприклад, якщо хтось в Ізюмському районі захоче продати своє господарство, він не зможе оформити це юридично.

Скандал з переселенцями розгорівся в Ізюмі

Таке становище не влаштовує більшість сільрад не лише Харківської, але й Донецької та Луганської областей, які входять в зону АТО. За словами Любові Шамрай, їх сусіди з Попаснянської міської ради Луганської області написали до райради листа, в якому закликали разом надіслати звернення до керівництва країни про виключення низки обмежень для територій зони АТО. Даний лист був розглянутий на сесії, але наразі ні до Кабміну, ні до Президента України Ізюмська райрада звертатися не збирається.

- Зараз усі товаровиробники у нас платять за землю, - сказала Любов Шамрай. - Ще 3 січня цього року ми зібрали їх усіх і обговорили дану проблему. В результаті було вирішено, що платити за землю вони продовжать.

Кіра Малєжик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта