Як вибрати чохол для зброї

22.01.2020 16:53 Суспільство
Фото: one-click.com.ua Фото: one-click.com.ua

Відразу ж після придбання рушниці або гвинтівки слід подбати й про вибір чохла для них. Адже правильно підібраний кейс або чохол для зброї — це не просто зручний аксесуар. Це такий же предмет першої необхідності, як патронташ, мастило і набір для чищення зброї. Чохол для воздушки або вогнепальної зброї необхідний як при перевезенні, так і задля безпечного зберігання.

Критерії вибору чохла

Очевидно, що головною характеристикою будь-якої придбаної речі є її надійність. Теж саме стосується й зброї, а за її цілісність відповідає чохол. Чим надійніше буде кейс для зброї, тим точніше зброя стрілятиме, оскільки її стан часто залежить від умов транспортування та зберігання.

Існує декілька видів чохлів для зброї. Варто робити вибір після оцінки умов використання рушниці та з урахуванням особливостей конкретної моделі. Це може бути як вогнепальна, так і пневматична зброя, але з усім тим основні види чохлів, що представлено на ринку України, виглядають наступним чином.

Жорсткий чохол

Це повноцінний кейс для зброї, який може бути виготовлено з будь-якого матеріалу: дерево, пластик та навіть алюміній. Такий кейс повинен мати спеціальні кріплення для ременя, якісні замки, надійні петлі. Такі чохли купляють у тих випадках, коли часто транспортують зброю у транспорті.

Цей чохол відмінно захистить рушницю від вологи, пилу та ударів, але є у нього суттєвий недолік — велика вага та розміри не дозволять користуватись ним повсякденно та, наприклад, в походах.

Напівжорсткий чохол

Такі чохли виробляють з міцної товстої тканини або зі шкіри. Важлива властивість таких чохлів — зберігання форми внаслідок використання шару армувального поролону. Це у свою чергу дозволяє безпечно переносити зброю з оптикою та гарантує, що оптика не зіб'ється та не пошкодиться.

М'який чохол

Зазвичай такі чохли виготовляють з легкої, але міцної тканини. Основне призначення м'якого чохла — спростити перенесення зброї, при цьому забезпечити її цілісність та захист від вологи. Цілком ймовірно, що такий чохол навряд чи захистить зброю від сильних ударів при падінні, але більшість моделей все-таки мають непоганий рівень захисту.

Важливо пам'ятати, що чохол варто купляти вже після придбання зброї, оскільки він має ідеально підходити під конкретну модель гвинтівки за розмірами. Ідеальний варіант, якщо вдасться знайти чохол саме під наявну модель рушниці чи гвинтівки.