Як зниження норм споживання газу вплине на субсидії

07.02.2017 13:43 Суспільство
Фото: dpgor.104.ua Фото: dpgor.104.ua
Кабмін зменшив соціальні нормативи на споживання тепло-, газо- і електропостачання.

За підрахунками Мінсоцполітики, в цьому році субсидії отримають дев’ять з п’ятнадцяти мільйонів українських сімей, а сума компенсації складе 51 мільярд гривень. Уряд країни не перший рік закликає українців до енергозаощадження та економії. І «теплі кредити» надає, і залишок субсидійних грошей, які громадянам вдалося заощадити, переводять на наступний місяць. Однак економити намагаються не всі.

Саме через цю другу сторону медалі на вищому рівні заговорили про зменшення нормативів споживання. Замість 5,5 кубометра газу на опалення одного квадратного метра житла пропонували 4 кубометри. Та згідно з постановою № 51 від 6 лютого, уряд зменшив соціальні норми споживання газу з 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м опалюваної площі. За «зайві» кубометри спожитого газу українцям доведеться сплачувати вже зі свого гаманця.

ЯК МОНЕТИЗУЮТЬ СУБСИДІЇ НА ХАРКІВЩИНІ

Також Кабмін знизив нормативи споживання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими або квартирними лічильниками: з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1 кв. м опалюваної площі в місяць в опалювальний період; електричної енергії для індивідуального опалення: з 65 кВт/год. до 51 кВт/год. на 1 кв. м опалюваної площі.

Нові норми вступають в силу з 1 травня 2017 року.

Більше про субсидії читайте тут.

Мирослава Кольцова

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта