Якби Ізюм став частиною зони АТО. Що зміниться для мешканців та бізнесу

21.11.2014 14:13 Суспільство
www.segodnya.ua www.segodnya.ua

30 жовтня Кабінет Міністрів офіційно включив частину Харківської області до зони антитерористичної операції. Хоча це рішення і було призупинене 11 листопада, "СК" запитав у чиновників про зміни, які б сталися у житті даних територій.

Як пояснив «СК» начальник управління з питань взаємодії з митними органами, прикордонною службою, оборонної та мобілізаційної роботи Харківської облдержадміністрації Анатолій Шевцов, включення до зони проведення АТО не означає, що в районі будуть застосовані якісь заходи з підвищення обороноздатності – вони регламентуються іншими документами режимного характеру. 

Нововведення стосуються більше комунальних, юридичних питань. Тепер на ці населені пункти поширюватиметься дія Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». Зокрема, статті цього Закону стосуються особливостей державної реєстрації юридичних осіб, сплати за користування земельними ділянками комунальної і державної власності, оренди, сплати за житлово-комунальні послуги тощо.
– Це необхідно для того, щоб було правове обґрунтування у відповідних фіскальних органів та інших організацій для вирішення певних завдань саме в цих населених пунктах, – сказав Анатолій Шевцов.

Так, у Законі є статті, які дають мешканцям району ряд привілеїв. Зокрема, відтепер не нараховуватиметься пеня за несвоєчасну сплату послуг ЖКГ. Згідно із Законом, якщо в період проведення АТО (з 14 квітня) уже було сплачено пеню, то ці кошти будуть зараховані в майбутні платежі за житлово-комунальні послуги.

Є свої особливості з отриманням документів дозвільного характеру. А саме, якщо в період проведення АТО в підприємства закінчився термін дії ліцензії, то його автоматично продовжують аж до закінчення проведення АТО. Ще одна пільга для суб’єктів господарювання – мораторій на проведення перевірок органами, уповноваженими здійснювати державний нагляд. Заборонено здійснювати як планові, так і позапланові перевірки.

Проте є такі норми в законі, які вже викликають багато питань і навіть обурення керівництва району. Голова Ізюмської райдержадміністрації Любов Шамрай розповіла «СК», що найбільше керівництво району непокоять норми ст. 6 і 7 Закону.

Зокрема, тепер суб’єкти господарювання, що працюють у зоні АТО, звільняються від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності. Також скасовується орендна плата за користування державним та комунальним майном. Голову райдержадміністрації обурює ще й те, що ця норма, як і решта пунктів Закону, діятиме ще півроку після закінчення проведення АТО. Через це район ризикує «надбати» суттєвий дефіцит у бюджеті.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" № 134 від 08.11.2014

– Це означає, що в рік втрачатиметься надходження до бюджетів сільських рад у розмірі близько 9 млн грн, – пояснює Любов Шамрай.
Де взяти ці гроші, поки очільниця району не знає.
Також, за словами голови райдержадміністрації, не сподобається місцевим підприємцям норма ст. 4 Закону. Згідно з нею, у період проведення АТО тут забороняються реєстраційні дії, пов’язані зі зміною складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи, місцезнаходженням якої є територія проведення АТО.
– Ці три статті, звичайно, не можуть сподобатися керівникам районної і сільської ланки, та й товаровиробникам, – каже Любов Шамрай.
Для роз’яснення цих моментів голова Ізюмської райдержадміністрації направила листа до Харківської облдержадміністрації, щоб там, у свою чергу, звернулися до центральних органів влади.
Чи взагалі було доцільно включати Ізюмський район до зони АТО, поки відповісти складно.
– Наш департамент не давав пропозицій щодо населених пунктів, які потрапили до цього розпорядження Кабінету Міністрів, і звідки там з’явився цей район, пояснити складно. Хоча теоретично зрозуміло – це район, який безпосередньо межує з Донецькою областю, де проводиться АТО. Але наскільки там усе це прораховано економічно й обґрунтовано у правовому відношенні, я коментувати не берусь, – каже Анатолій Шевцов.

Автор:
Менеджер сайта