Які професії обирають харківські студенти

15.09.2017 10:41 Суспільство
Фото з соцмереж Фото з соцмереж
Харків - студенське місто. Щороку для охочих навчатися в області свої двері відкривають близько сотні вищих навчальних закладів та закладів профтехосвіти.

У Міністерстві освіти та науки України підрахували, які напрямки та спеціальності були популярні цього року.

Під час цьогорічної вступної кампанії найбільш популярними серед вступників на бакалаврат (магістратуру медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) були спеціальності «Філологія», «Право» та «Менеджмент». На них було подано відповідно 85 тис. 526, 74 тис. 055 та 59 тис. 393 заяви.

Також серед лідерів «Медицина», «Комп’ютерні науки», «Туризм», «Середня освіта», «Психологія» і «Економіка» (від 46 тис. до 40 тис. заяв).

Замикає Топ-10 «Інженерія програмного забезпечення» – 33 тис. 001 заява.

- Ми бачимо, що традиційно такі спеціальності, як «Право», «Менеджмент», «Туризм» та «Економіка», залишаються одними з найбільш популярних у абітурієнтів навіть при тому, що вони не затребувані на ринку праці. При цьому високі щаблі у рейтингу займають й потрібні економіці спеціальності, такі як  «Комп’ютерні науки» та «Інженерія програмного забезпечення», - розповів директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.Найменш затребуваними цього року виявилися «Богослов’я» (185 заяв без урахування духовних ВНЗ), «Гідроенергетика» (193), «Релігієзнавство» (205) та «Освітні, педагогічні науки» (211), «Деревообробні та меблеві технології» (247).- На жаль, серед найменш популярних спеціальностей залишаються й ті, які зараз потрібні на ринку праці, наприклад, спеціальність «Атомна енергетика», - пояснив Олег Шаров.

Олександр Ушаков

Автор: Администратор сайта