Юних телевізійників Харківщини навчатимуть протягом усього року - Сергій Чернов

Юних телевізійників Харківщини навчатимуть протягом усього року - Сергій Чернов

фото: Марина Проценко

Так, з 8 по 10 серпня польські журналісти провели триденний майстер-клас з кіно- та телерепортажу для майбутніх журналістів.

За цей час польські експерти Міхал Барановскі і Марек Мікєлевич ділилися власним досвідом, навчали різним технікам зйомки, а також розкрили деякі секрети операторської та журналістської роботи.

Тож, не зважаючи на літні канікули, юні журналісти з радістю прийшли на такий захід, організований у рамках Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю "Дитятко" спільно з брендом Culture.pl.

- Я приїхала сюди з моря спеціально, щоб відвідати цей майстер-клас, тому що така нагода може бути тільки раз в житті, - розповіла учасниця майстер-класу 12-річна Ксюша. - Ми стараємося виконувати усі завдання, які перед нами ставлять польські журналісти.

Учасники розповіли, що перший день пройшов дуже активно і був цікавим та пізнавальним для них. Адже польські експерти не тільки розповідали про організацію зйомки та секрети успішного сценарію, але й давали своїм юним послідовникам практичне завдання. Так, малі телевізійники почали знімати власний фільм. У свою чергу, вони не розгубилися, а відразу приступили до робочого процесу.

- Вчора ми зняли фільм, але коли подивилися його у студії, за допомогою зауважень спеціалістів, зрозуміли свої помилки і пішли перезнімати, - розповіла Ксюша. - Другий вийшов значно кращий, темою якого була екологія та просте правило, що не можна викидати сміття на вулицях.

Другий день майстер-класу присвятили роботі в студії. Експерти розповіли про основні помилки, які роблять молоді оператори, а також про правильне освітлення знімального майданчика та роботу зі звуком. До того ж юні телевізійники спробували себе у різних видах діяльності - були і операторами, і ведучими, і гостями студії.

- Я вже рік займаюсь в медіа-групі і своє життя хочу пов'язати із журналістикою. Сьогодні я спробував себе у ролі ведучого, і мені дуже сподобалося, - розповів учасник майстер-класу 16-річний Артем. - Так все ж вважаю, що у цій професії потрібно бути універсальним солдатом і старатися не тільки уміти говорити в кадрі, але й знімати, обираючи правильну тактику та ракурс.

Серед дітей виявилися і ті, які вже брали участь у фестивалі та навіть неодноразово ставали переможцями. Так, 13-річна Ірина із Чугуєва вже три роки займається у місцевій медіа-студії, яка два роки поспіль ставала переможцем фестивалю.

-  Цього року ми знову відзняли ролик, присвячений темі місцевого самоврядування, та подали на конкурс, - розповіла дівчина. - А для того, щоб зробити свій ролик, ми брали інтерв'ю у місцевих депутатів та запитували про те, які корисні речі ми, діти, можемо зробити для нашого міста.

До початку VIII Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю "Дитятко" залишилося не так багато часу, адже пройде він 21-24 вересня. У цьому році бажання взяти участь виявили 1074 учасники з 89 країн світу.

Екстремальне мотошоу пройшло під Харковом (ФОТО)

-   Триденний майстер-клас - це перший офіційний захід у рамках фестивалю "Дитятко". Я вдячний, що польські професіонали приїхали поділитися досвідом, та впевнений, що для наших дітей це спілкування буде незабутнім та корисним, - розповів ініціатор та президент фестивалю "Дитятко", голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. - Цього року у дні фестивалю на учасників чекатимуть майстер-класи як з вітчизняними експертами, так й фахівцями з Японії, Нідерландів, Ірану, Білорусі. Тому я думаю, що програма буде насичена і цікава.

Олександр Ушаков

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ