З нового року зросли штрафи за порушення трудового законодавства

З нового року зросли штрафи за порушення трудового законодавства

Фото: Znaj.ua

Фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору може коштувати роботодавцю 128 690 гривень.

Як повідомили в Управлінні Держпраці, зі зміною мінімальної зарплати змінюється і розмір фінансових санкцій. Нагадаємо, з нового року мінімалка зросла із 3200 грн до 3723 грн. Відповідно до цього, за порушення трудового законодавства підприємці, які наймають робітників, несуть більшу фінансову відповідальність.

Так, якщо працівник вийшов на роботу без оформлення трудового договору або ж якщо він оформлений на неповний робочий час, а фактично працює повний робочий день, а також за виплату заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску, роботодавець заплатить за кожного працівника 111 690 грн (30 мінімальних зарплат).

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці йому загрожує штраф у розмірі 37 230 грн (10 мінімальних зарплат). Такі санкції можуть застосувати, якщо роботодавець не заплатив працівнику за роботу в нічний час, вихідний або святковий день, або ж за понадурочну роботу.

Таку ж суму доведеться сплатити підприємцю через недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Якщо роботодавець порушує строки виплати заробітної плати або ж виплачує її не в повному обсязі, він заплатить 11 169 грн (три мінімальні зарплати), а порушення інших вимог трудового законодавства обійдуться йому штрафом, який дорівнює одній мінімальній зарплаті  3723 грн.

Також в Управлінні зауважують, що підприємцям треба приділяти увагу щодо правильного оформлення наказів про приймання працівників на роботу, оскільки за недійсний наказ їм загрожує штраф у розмірі 111 690 грн. Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про приймання працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме 3 723 грн.

Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128 690 грн (111 690 грн + 17 000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Читайте також: Які нововведення запрацювали для водіїв з нового року

Якщо роботодавець не направив повідомлення до фіскальної служби про приймання працівника на роботу (або несвоєчасне направлення), він заплатить 3723 грн фінансового штрафу і до 1700 грн адміністративного штрафу.

Олександр Ушаков

Матерiaли по темі

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: