За три місяці 2023 року газ повернули до понад 15 000 мешканців Харківщини

24.04.2023 12:22 Суспільство

У середині квітня в Харківській області успішно закінчився опалювальний період. Газівники відзвітували, що тепло стабільно подавалося до медзакладів, котелень та інших об’єктів інфраструктури. Також фахівці відновили подачу газу до понад 15 000 осель регіону.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу «Харківгазу».

Попри воєнний стан та бойові дії на території Харківської області, опалювальний сезон у регіоні розпочався вчасно та закінчився за рішенням Харківської обласної військової адміністрації 11 квітня. Зокрема 556 топкових котелень бюджетних установ та 316 котелень теплопостачальних підприємств міста та області мали безперебійне постачання газу.

Як зазначають в АТ «Харківгаз», головним завданням було забезпечити стабільну подачу тепла до лікарень та амбулаторій.

— Попри активні бойові дії та неодноразові російські обстріли об’єктів цивільної та критичної інфраструктури, фахівці АТ «Харківміськгаз» та АТ «Харківгаз» цілодобово підтримували безаварійну роботу газорозподільної системи, локалізовували та ліквідовували наслідки ворожих обстрілів та повертали газопостачання родинам Харківщини. Лише за перший квартал було відновлено подачу газу до 15 500 осель регіону, – розповідають в пресслужбі «Харківгазу».

Відразу після завершення опалювального сезону газівники розпочали підготовку інфраструктури до майбутнього сезону 2023/2024 років. Наразі пріоритетними напрямами в роботі газорозподільних компаній Харківської області є обстеження газопроводів, їхня модернізація, реконструкція та заміна. Крім цього, газівники зосереджуються на ремонтно-відновлювальних роботах на об'єктах, пошкоджених унаслідок обстрілів і бойових дій.

Нагадаємо, що у місті Куп’янськ Харківської області російські окупанти обстріляли багатоквартирний будинок, унаслідок чого без газу залишилися близько 100 родин. Однак протягом одного дня фахівці повернули газопостачання людям.

Також у Куп’янському, Мереф’янському та Чугуївському відділеннях АТ «Харківгаз» на час проведення ремонтних робіт не працюватиме номер «104» для прийому аварійних заявок споживачів. Натомість газівники надали альтернативні контакти, за якими споживачі деяких громад Харківської області можуть звертатися.

У Балаклійській, Савинській та Донецькій громадах Харківської області відновили газопостачання для 95 % мешканців, які повернулися до регіону. Наразі тривають роботи з підключення домоволодінь у декількох населених пунктах.

Автор: Олександр Манченко