Здивуйте свого начальника. Що ви не знали про трудові права

11.12.2013 14:45 Суспільство
http://postrussia.info/ http://postrussia.info/

Основні трудові права працівників визначено в нормах Конституції України та у ст. 2 Кодексу законів про працю, що має аналогічну назву.

Право на працю, визначене у ст. 2 КЗпП, передбачає такі можливості громадянина як суб’єкта трудового права: одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру; право на вільний вибір професії, виду занять і роботи, що забезпечується державою. Гарантією цього права є те, що держава створює умови для ефективної зайнятості населення, сприяє працевлаштуванню, підготовці та підвищенню трудової кваліфікації, а за необхідності забезпечує перепідготовку осіб, вивільнюваних у результаті переходу на ринкову економіку.

Час від часу роботодавці порушують трудові права працівників. Ми запитали у експерта, як можна вирішити конфлікти, пов’язані з трудовими відносинами.

– На жаль, нашою інспекцією встановлюються непоодинокі випадки порушення роботодавцями чинного трудового законодавства, - розповідає начальник Територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області Олена Назаренко. - Так, за десять місяців поточного року державними інспекторами праці перевірено 1620 роботодавців і в понад 1400 з них установлено порушення законодавства про працю. Усього встановлено понад 7,5 тис. порушень, найчастіше роботодавці порушують право працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, на відпустку та компенсації у разі звільнення.

У разі виникнення трудових конфліктів роботодавці та працівники мають право звернутися до комісії з вирішення трудових спорів або до суду. Є два шляхи вирішення трудових спорів – досудове або судове вирішення. У разі, якщо працівник вважає, що його права порушені, він може звернутися до Територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області для проведення перевірки додержання законодавства про працю за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 7 п., 6 пов., кімн. 811.

Олександр Гречаний, матеріал з газети "Слобідський край" №147 від 10.12.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта