Відомо, коли дорожчає електротранспорт у Харкові

22.03.2017 13:55 Суспільство
Фото: vk.com/kh_metro Фото: vk.com/kh_metro
Виконавчий комітет Харківської міської ради 22 березня затвердив нові тарифи на проїзд у метро, тролейбусах і трамваях.

Згідно з рішенням, вартість проїзду в метро буде збільшена з 3 грн до 4 грн, у наземному електротранспорті (трамваях і тролейбусах) - з 2,5 грн до 3 грн.

- Підставою для такого кроку стало подорожчання енергоносіїв, зростання мінімальної зарплати. Проїзні, куплені до підвищення тарифу, будуть діяти за старими тарифами. Якщо сьогодні людина поповнила картку на метро, то тариф дле неї становитиме 3 грн - до того, як закінчаться гроші на карті. Новий тариф почне діяти з моменту публікації в газеті «Харьковские известия», - ідеться у повідомленні Харківської міськради.

Як повідомив "СК" головний редактор газети "Харьковские известия" Олег Пересада, відповідне рішення виконкому опублікують у газеті вже завтра, 23 березня.

Нагадаємо, в останній раз тариф на проїзд в метрополітені підвищувався в 2013 році, на проїзд в трамваях і тролейбусах - в 2015 році.

Довідка

За даними заступника Харківського міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна Михайла Фатєєва, ціни на матеріали для проведення ремонтів і технічного обслуговування рухомого складу зросли в середньому втричі. Зараз на трьох лініях метрополітену експлуатуються 326 вагонів із середнім зносом 91 %, знос 45 ескалаторів - на рівні 73,2 %, технологічного транспорту (дрезини) - 100 %, вентиляційного обладнання - 86 %.

У Харкові налічується 209 тролейбусів, 241 трамвайний вагон, із яких відпрацювали свій амортизаційний термін 55 тролейбусів і 230 трамвайних вагонів. Середній вік харківських тролейбусів - 11,5 року, трамваїв - 30,5 року. 

За підсумками 2016 року збитки КП «Харківський метрополітен» від надання послуги з перевезення пасажирів склали 142,3 млн грн. Комунальні підприємства, що надають послуги з перевезення пасажирів наземним електротранспортом, отримали збитків на суму 11,1 млн грн.

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта