Землю під Харковом отримали учасники АТО

Землю під Харковом отримали учасники АТО

Фото із соцмережі

Ділянки для ведення особистого господарства в ході жеребкування розподілили серед 97 учасників АТО.

Як розповів головний спеціаліст сектора Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Харківській області Юрій Корсунов, активісти виїжджали, вивчали місцевість. У даний час земля використовується фермерами, але вже є попередня домовленість, що після збору врожаю цю землю передають для розпаювання.

- Наступного року вже наші побратими засіють її та зберуть хороший, гідний урожай, - розповів Юрій Корсунов.

Він також зазначив, що це вже не перший проект із роздачі землі для ведення особистого селянського господарства. Цього разу ділянки розташовані на двох масивах, кожен учасник АТО отримає по 1 га та 75 соток.

- Минулого разу були менші масиви. Вони були розкидані, відстань між полями була велика - десь 10 км, десь 7. А тут, по суті, за декілька кілометрів знаходяться два поля. Це зручно для того, щоб ми надалі організували аграрні кооперативи, підприємства та спільно, колективно, обробляли цю землю. Щоб це був постійний, стабільний дохід для сімей учасників АТО, - розповів Юрій Корсунов.

«Загальна площа ділянки - 175 га, цього вже достатньо для створення колективного господарства, - зазначив заступник голови робочої групи з питань виділення земельних ділянок учасникам АТО Євген Оберемок. - Учасники АТО зможуть об'єднатися та вирощувати культури. На такій площі це рентабельно й перспективно».

Після жеребкування учасники АТО подадуть документи в управління Госгеокадастру в Харківській області, після чого протягом 8-9 днів будуть видані накази про передачу до власності.

«Після цього вони звернуться до проектанта, який зробить їм технічну документацію установки кордонів. Потім залишається тільки зареєструвати право власності та видати учасникам АТО свідоцтво на право власності на ці земельні ділянки. Виходячи з практики, вся ця процедура займе близько 3 місяців», - зазначив заступник голови робочої групи з питань виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Микола Мельник

Автор: Менеджер сайта