Житловий квартал для воїнів АТО може з’явитися під Харковом

23.05.2016 14:30 Суспільство
Фото: beybitblog.ru Фото: beybitblog.ru
У Куп'янську розроблять детальний план території житлової забудови для учасників АТО.

Про це  повідомила заступник директора Департаменту містобудування та архітектури - начальник управління містобудування ХОДА Марина Пахомова. Відповідно до цього детального плану планується надати близько 50 земельних ділянок на території 7 га під будівництво житлових будинків садибного типу учасникам АТО - жителям міста Куп'янськ. Площа однієї такої ділянки складатиме 10 соток.

За даними Марини Пахомової, для оформлення детального плану всієї виділеної території в середньому необхідно близько 3 місяців.

- У Куп'янську після розгляду детального плану на архітектурно-містобудівній раді вже місцева рада затверджує цю містобудівну документацію, потім забудовник отримує будівельний паспорт або містобудівні умови обмеження і забудови земельної ділянки, - сказала Марина Пахомова.

За її словами, департамент також проводить відповідну роботу при оформленні учасниками АТО садових ділянок.

- В основному, це великі ділянки в чистому полі, і ніякої містобудівної документації там, звичайно ж, немає. Наприклад, у організаторів дачного селища біля села Червона Поляна в Зміївському районі вже виникли питання: як проводити газ, електрику, яка повинна бути ширина вулиць і ін. Все це повинно враховуватися в детальному плані, - розповіла Марина Пахомова.

Начальник штабу Харківської обласної організації «Спілка ветеранів АТО» Владислав Якименко у свою чергу додав, що,  крім створення 9 дачних селищ для воїнів АТО, в минулому і нинішньому році в області також розроблені 4 детальні плани території для будівництва житлових будинків садибного типу. Детальні плани розглянули на архітектурно-містобудівній раді при Департаменті містобудування та архітектури ХОДА. Вони також затверджені органами місцевого самоврядування.

- Найчастіше в містах великих масивів для будівництва житла не знаходиться. Як правило, виділяються окремі ділянки в різних частинах міста. Так що Куп'янськ - приємний виняток. Крім того, на даний момент містобудівна документація для будівництва індивідуального житла учасникам АТО розробляється в місті Мерефа - близько 30 ділянок і в селі Сороківка Харківського району - близько 50, - розповів Владислав Якименко.

Розробка детального плану території житлової забудови для учасників АТО в Куп’янську ведеться в рамках затверджених Харківською обласною радою програм: «Обласна програма надання підтримки учасникам антитерористичної операції для будівництва і придбання житла в Харківській області на 2016-2018 роки» та «Програма розробки містобудівної документації Харківської області на 2016-2020 роки».

Тетяна Лісна

Автор: Менеджер сайта