Зловживання статусом ВПО: отримані гроші доведеться повернути – ХОВА

17.03.2023 18:55 Суспільство
Фото:  Dreamstime Фото: Dreamstime

У Харківській області застерігають від зловживань статусом ВПО. Основна санкція за подібне порушення – повернення виплачених коштів.

Про це розповів директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага, пише «Слобідський край».

«Відповідно до 332-ї постанови КМУ, Уряд вжив заходи для того, щоб унеможливити зловживання статусом ВПО. Якщо людина не проживає постійно на одному місці більше 10 днів, тоді соціальна сервісна служба має право скласти відповідний акт», – розповів Юрій Шпарага.

Директор Департаменту підкреслив, що наразі процедуру зняття з обліку спрощено.

«Я ще раз звертаюсь до громадян із проханням зважати й на моральний аспект та не зловживати статусом ВПО, адже в країні триває війна і бюджетні кошти спрямовуються переважно на потреби ЗСУ», – говорить Юрій Шпарага.

Нагадаємо, у Харківській області за січень зареєстрували майже 10 тисяч переселенців. Наразі у Харківській області в управліннях соціального захисту населення на обліку перебуває 461,2 тисячі переселенців – це 378,3 тисячі сімей.

З початку повномасштабної війни й до кінця 2022 року на обліку в службі зайнятості перебували 4646 людей з-поміж внутрішньо переміщених осіб у Харківській області. 4284 – мали статус безробітного.

Також нагадаємо, що жителі Харкова й області, які повернулися до своїх домівок, можуть скасувати статус внутрішньо переміщеної особи автоматично на порталі «Дія».

Мешканці Ізюма Харківської області, які безоплатно розмістили біженців із зони бойових дій, мають змогу отримати грошову компенсацію на сплату комунальних послуг.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко