Найбільше порушень у День тиші пов'язано з агітацією

31.03.2019 09:09 Вибори
Фото:www.newsnetwork.tv Фото:www.newsnetwork.tv
Підкуп виборців, неточності на дільницях і навіть пиятику зафіксувала поліція Харківщини.

Харківські проавоохоронці повідомляють, що 30 березня у «день тиші» на Харківщині зареєстрували 22 повідомлення про порушення виборчого законодавства:

  • 10 фактів пов’язані із незаконною агітацією
  • 6 – із виявленням порушень в роботі виборчих дільниць
  • один факт розпивання спиртних напоїв на робочому місці 
  • 5 інших фактів

Так, працівники Чугуївського відділу поліції склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП (порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях) стосовно  директора магазину, який не зняв зі стіни агітаційну листівку кандидата в президенти України.

До Новобаварського відділу поліції  звернувся голова дільничної виборчої комісії з повідомленням про те, що близько 12.30 на виборчій дільниці виник конфлікт з охоронцем приміщення, який перебував у стані алкогольного сп'яніння. За вказаним фактом складено протокол за ст. 179 (розпивання спиртних напоїв на виробництві) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Працівники Новобаварського відділу також перевірили заяву мешканця міста Харкова, який повідомив, що по вулиці Полтавський шлях особи проводять виборчу агітацію та роздають гроші. З’ясувалося, що за вказаною адресою розташовується регіональний передвиборчий штаб одного з кандидатів в Президенти України, де проходив ситуаційний тренінг та розглядались питання можливої поведінки виборців.

У ході перевірки заяви факту підкупу громадян не встановлено, агітація не проводилась. Порушень діючого законодавства «Про вибори Президента України» поліцейські не виявили.

Повідомлення про розміщення бігбордів агітаційного характеру надходили до Шевченківського, Новобаварського, Московського, Немишлянського  відділів поліції Харкова та Лозівського і Дергачівського ВП Харківської області.  

Крім того, до поліції надійшло кілька заяв про порушення в роботі виборчих дільниць. Так, за словами спостерігача, на одній з дільниць у місті Ізюм Харківської області він виявив відсутність графіка чергувань та затвердженого списку виборчої комісії.        

До Харківського відділу поліції звернулась місцева мешканка, яка повідомила, що на її адресу надійшло запрошення на вибори на невідому особу.

Усі звернення зареєстровані в Журналі заяв і повідомлень територіальних відділів поліції.

Читайте також: На Харківщині всі виборчі дільниці розпочали свою роботу — поліція

 

Автор: Марина Францевич