Зеленський заявив про готовність до переговорів у Туреччині
Президент України Володимир Зеленський заявив, що особисто чекатиме на президента росії володимира путіна в Стамбулі 15 травня для проведення прямих переговорів.
Як повідомляє «Слобідський край», про це Глава Держави оголосив у своєму вечірньому зверненні 11 травня.
Зеленський наголосив, що очікує на повне припинення вогню з боку росії вже з понеділка, 12 травня.
«Повне й безумовне припинення вогню — тривале, щоб дати необхідну основу дипломатії, — може значно наблизити мир. Україна давно це пропонує, партнери пропонують. Увесь світ про це каже. Очікуємо на ясну відповідь від росії. Війну росії все одно доведеться закінчувати. Вбивства повинні припинитися», — заявив Зеленський.
Президент також підкреслив, що Україна готова до переговорів у будь-якому форматі, й сподівається, що цього разу російська сторона не шукатиме причин для відмови від зустрічі.
«У нас в Україні немає жодної проблеми вести перемовини — ми готові до будь-яких форматів. Я буду цього четверга, п’ятнадцятого травня, в Туреччині — і очікую на путіна в Туреччині. Особисто. І сподіваюся, що путін цього разу не шукатиме причин, чому він щось не може. Ми готові говорити, щоб закінчити війну. Четвер. Туреччина», — додав він.
Видання Bloomberg вважає, що публічне звернення Володимира Зеленського до путіна із закликом до переговорів є кульмінацією дипломатичних зусиль Дональда Трампа з припинення війни в Україні.
«Втім, мирна ініціатива залишається під загрозою — навколо неї чимало невирішених питань і недовіри. Зеленський та європейські лідери вимагають, аби росія розпочала 30-денне припинення вогню з понеділка, інакше обіцяють нові жорсткі санкції. США, за їх словами, підтримають ці дії, хоча Дональд Трамп досі був обережнішим у своїх публічних висловлюваннях. Тим часом путін досі не реагував на ці заклики», — йдеться у матеріалі Bloomberg.
Нагадаємо, 8 травня Сейм Литовської Республіки одностайно проголосував за резолюцію, якою підтвердив, що ніколи не визнає окуповані росією українські території — ані де-юре, ані де-факто.
Читайте також:
Верховна Рада ратифікувала угоду з США щодо корисних копалин