Як вирішують проблеми медичної сфери на деокупованих територіях Харківщини

05.10.2022 18:00 Влада

Після героїчного звільнення ЗСУ захоплених територій на Харківщині перед обласною владою постала низка проблем критичної інфраструктури, які потребують якнайшвидшого вирішення: частина лікарень та інших медичних установ зруйновані ворогом, а ті, що вціліли – розграбовані. Як відновлюють діяльність медзакладів, де беруть ліки й оснащення, і чи лишилися на деокупованих територіях лікарі, – читайте у матеріалі «Слобідського краю».

За інформацією Департаменту охорони здоров’я ХОВА, з початку повномасштабного вторгнення рф на території області постраждало щонайменше 230 об’єктів охорони здоров’я, серед них на деокупованих територіях понад 80 об’єктів пошкоджено і не менше 15 повністю зруйновано. Також у багатьох закладах ще триває розмінування, тому оцінити їх стан немає можливості.

– Після звільнення одного з найбільших населених пунктів Харківської області – Ізюма – з’ясувалося, що в центрі міста майже зруйнована міська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини № 1, – розповідає начальник ХОВА Олег Синєгубов. – Постраждала від ворожих обстрілів і частина приміщень Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері: було зруйновані хірургічне відділення та кабінет комп’ютерної томографії. Перше, що зробили – це відновили та обладнали нову хірургічну та терапевтичну палати.