На звільнених територіях Харківщини відновлюють світло і газ

28.09.2022 17:00 Влада

Після звільнення від загарбників територій Харківської області постало питання забезпечення місцевих мешканців комфортними умовами для життя. Найголовнішим завданням стало відновлення в деокупованих населених пунктах електропостачання, адже саме від нього залежить робота водопостачання, каналізації, очисних споруд, банківської та медичної систем.

Багато людей на нещодавно звільнених територіях Харківської області не планують виїжджати. Тому головними завданнями є відновлення та підготовка критичної інфраструктури до опалювального сезону. Наприклад, за попередніми підрахунками, зараз в Ізюмі перебувають близько 12 тисяч людей.

– Наразі дуже важливе гуманітарне розмінування, адже першочергово обстежуються об’єкти критичної інфраструктури, – зазначає начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, деокуповані населені пункти області мають різні ступені руйнувань. У Коробочкиному Чугуївського району, наприклад, майже не залишилося жодного цілого приватного будинку – всі були зруйновані. А у передмісті Балаклії в деяких районах залишилися умовно цілі будинки, однак у центрі міста зруйнована велика кількість будівель. Там довгий час не було світла, води, каналізації, мобільного зв’язку та Інтернету. Уся життєдіяльність була паралізованою. Своєю чергою Ізюм зазнав найбільших руйнувань. Там було зруйновано велику кількість багатоповерхівок, адмінбудівель та історичних будинків.