Кабмін: Продаж землі державної власності — тільки через торги

22.08.2012 13:15 Влада
В Україні набув чинності закон про внесення змін до Земельного кодексу України, згідно з яким земельні торги проводитимуть у вигляді аукціону.

З цього приводу Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначив: «Ми розробили уніфіковані, зрозумілі та прозорі правила проведення земельних аукціонів, які будуть приваблювати інвесторів», - повідомляють на Урядовому порталі.

Закон встановлює, що земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди земельної ділянки з учасником земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку або вищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.
Закон також передбачає, що продаж земельних ділянок державної або комунальної власності або прав на них повинен здійснюватися виключно на земельних торгах.
Крім того, продаж земельних ділянок приватної власності або прав на них на земельних торгах може регулюватися положеннями чинного Земельного кодексу, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до закону, укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки нотаріально засвідчується, а право на земельну ділянку, придбане за результатами проведення аукціону, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному законом.
Таким чином, прийнятий закон дасть змогу розблокувати проведення земельних аукціонів, сприятиме наповненню бюджетів усіх рівнів, дозволить власнику землі бути впевненим, що земельну ділянку у нього не заберуть ні через суд, ні через прокуратуру. Порядок проведення аукціонів буде затверджувати Кабінет Міністрів України.

З 'явиться нова форма запобіжного засобу осіб, що знаходяться під домашнім арештом. За місцем знаходженням у межах домоволодіння цих осіб будуть слідкувати за допомогою електронних браслетів, що одягатиметься на руку чи на ногу.

Автор: Администратор сайта