Хабарі скасували, а штрафи за їх отримання підвищили нардепи

18.04.2013 08:32 Влада
http://www.itar-tass.com/ http://www.itar-tass.com/

Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу і в цілому законопроект, ініційований народними депутатами від чотирьох парламентських фракцій, "Удар", "Свобода", "Батьківщина" і Партії регіонів, який пропонує віднести одержання неправомірної вигоди, і всіх дій пов'язаних з таким діянням, до кримінальних злочинів, повідомляє РБК-Україна.

Відповідно до закону, всі корупційні правопорушення, пов'язані з отриманням неправомірної вигоди, відносяться до числа злочинів.

Крім того, пропонується замінити термін "хабар" поняттям "неправомірна вигода".

Закон передбачає криміналізацію всіх елементів активного і пасивного хабарництва, у тому числі обіцянку неправомірної вигоди, а також встановлення кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції чи обіцянки неправомірної вигоди.

Так, за пропозицію посадовій особі неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення нею тієї чи іншої дії в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, передбачається установити покарання від штрафу (250-500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі з конфіскацією майна від 3 до 6 років.

За ухвалення посадовою особою пропозиції неправомірної вигоди пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 750 до 1 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Одержання неправомірної вигоди посадовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища карається штрафом від 1 тис. до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або позбавленням волі на строк від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Одержання службовою особою неправомірної вигоди у особливо великому розмірі, або отримання такої вигоди посадовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Неправомірною вигодою в особливо великому розмірі вважається вигода, яка в 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта