Харківських військових льотчиків тренують інструктори із зони АТО (ВІДЕО)

Харківських військових льотчиків тренують інструктори із зони АТО (ВІДЕО)

Цьогорічні випускники університету імені Івана Кожедуба стали на крило.

Саме так льотчики називають півріччя практичної підготовки курсантів до керування бойовими машинами. В польотах їм допомагають офіцери, які працювали в АТО.

У зв'язку з військовою загрозою чисельність набору до Харківського університету повітряних сил зросла. Більшим стало, кажуть у керівництві вишу, і держзамовлення на кадри. А через те, що сьогоднішні курсанти вже завтра можуть потрапити у бій, спеціальні навички польотів викладають інструктори, які пройшли АТО.

До початку керування справжніми літальними апаратами курсанти тренуються на симуляторі. Інструктор Іван Ободовський каже, — на імітаторі літака займаються не лише новачки, а й уже досвідчені льотчики, аби відновити навички після, наприклад, відпустки.

Два місяці курсанти літатимуть під наглядом інструкторів, а ще три — самостійно. Всього у планах 70 годин польотів та вправ. З наступного року термін підготовки повітряних спеціалістів становитиме вже 5 років, замість 4. Адже готуватимуть військових авіафахівців. Загалом же за час проведення антитерористичної операції вже 6 вихованців Харківського повітряного університету стали Героями України. Двоє з них — посмертно.

" width="100%" height="auto" frameborder="0" allowfullscreen="">
За матеріалами: 24 канал