Об'єднання територіальних громад Харківщини почнуть з п'яти пілотних проектів - Ігор Райнін

06.07.2015 11:44 Влада
Фото: dozor.kharkov.ua Фото: dozor.kharkov.ua

В Харківській області стартують п'ять пілотних проектів об'єднання територіальних громад.

Про це повідомив голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін в ході робочого візиту до Золочівського району.

- Ми відберемо в районах близько 5 пілотних проектів - громад, які захочуть об'єднуватися, і покажемо, що можна фінансуватися абсолютно по-іншому і мати більше благ, більше відремонтованих шкіл, лікарень, доріг і так далі, - сказав Ігор Райнін на зборах активу Золочівського району. - Села, їх назви - все залишиться. Слово «добровільне» - тут центральне, прошу це запам'ятати. Якби законодавець і Президент України бачили цей процес інакше, то слово «добровільний» не вносили б в назву документа», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Ігор Райнін також нагадав, що прийнятий депутатами обласної ради Перспективний план добровільного об'єднання - це лише пропозиція, бачення процесу керівництвом області. Мова не йде про негайне і обов'язкове об'єднання «вже завтра».

- З цим планом влада виходить до громади і питає: «Ви так хочете? Якщо так, то отримаєте наступні преференції... ». При цьому місцеві представники в селах все одно залишаться - не важливо, як вони будуть називатися: старости або голови громад, - пояснив керівник ХОДА.

Він запевнив усіх присутніх на зборах активу району, що від процесу об'єднання громад золочівці тільки виграють, адже скоротяться витрати на утримання апарату сільських рад. Сільрад в цьому районі - 14, в кожній з них в середньому працює п'ять чоловік, і третина бюджету села витрачається на їх заробітну плату. Після об'єднання заощаджені на управлінцях кошти залишаться в бюджеті громади.

Також після укрупнення громада отримає додаткові фінанси у вигляді близько 20 податків і зборів, які залишаться в районі, включаючи 60 % податку на доходи фізичних осіб. В результаті фінансування району збільшиться на 40 %.

Ігор Райнін підкреслив: процес фінансової децентралізації в цілому додасть до бюджету Харківської області близько 4 млрд грн, які залишаться на місцях.

Кіра Малєжик

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта