Парламент визнав Росію країною-агресором та звернувся до ООН, ЄП та ПАРЄ

27.01.2015 11:05 Влада
www.trust.ua www.trust.ua

Народні депутати підтримали у першому читанні і в цілому проект постанови № 1854 про визнання Росії країною-агресором.

 За відповідне рішення проголосували 271 нардеп з 226 мінімально необхідних.

Як заявила голова комітету Ради із закордонних справ, нардеп від "Самопомочі" Ганна Гопко, представляючи цей документ у сесійній залі, він містить звернення до ООН, Європейського парламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї ГАУМ, парламентів країн світу визнання РФ країною-агресором.

"Україна залишається об'єктом російської військової агресії. У тому числі, через підтримку терористичних організацій. Тільки за останні 2 тижні в результаті умисних обстрілів Волновахи, Маріуполя терористами при військовій російській підтримці, що підтверджено моніторинговою місією ОБСЄ, загинуло більше 50 мирних людей... Верховна Рада України визнає РФ військовим агресором", - зазначила Гопко.

"Ми закликаємо визнати РФ державою, що підтримує терористів, а т. зв. ДНР і ЛНР - терористичнми організаціями. Ми закликаємо продовжити політику застосування секторальних санкцій до Росії, забезпечити обмеження представництва Росії в Генеральній асамблеї ООН, ПАРЄ до припинення військової агресії. Рада звертається до світової спільноти визнати факт агресії щодо України, зробити все для повернення її кордонів і територій, повернення Криму та окупованих територій. Адже небезпечний прецедент для всього світового співтовариства", - додала вона.

Авторами документа виступили лідери фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, "Самопоміч" Олег Березюк, Радикальної партії Олег Ляшко та інші.

Також Рада закликала міжнародне співтовариство до здійснення всіх заходів для припинення військової агресії по відношенню до України, щодо посилення санкції до Російської Федерації як країни, яка підтримує агресію на території України.

Крім того пропонується звернутися до міжнародного співтовариства щодо надання Україні військово-політичної підтримки та виключення Росії з Ради Безпеки ООН як країни-агресора, яка блокує ухвалення всіх рішень ООН щодо ситуації на Донбасі.

Джерело: РБК-Україна
Автор: Администратор сайта