Петро Порошенко та Анджей Дуда у Харкові поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітарного режиму

Петро Порошенко та Анджей Дуда у Харкові поклали квіти до Меморіалу жертвам тоталітарного режиму

Фото: ХОДА

В церемонії взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голова ХОДА Юлія Світлична, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, Генеральний консул РП у місті Харків Януш Яблонський.

Покладання квітів до меморіалу, який створено на місці масових розстрілів українців та польських офіцерів у 1938–1940-х роках, стало першим пунктом у програмі візиту на Харківщину президентів України та Республіки Польща. Про це повідомляє ХОДА. 

13 грудня в Харківській області Петро Порошенко та Анджей Дуда проведуть двосторонні переговори. Їх основною темою стануть стратегічні питання двостороннього політичного співробітництва, а також посилення взаємодії у сфері безпеки та оборони, в тому числі у контексті протидії російській агресії.

Довідка:

Меморіал жертвам тоталітарного режиму в П’ятихатках було відкрито за ініціативи президентів України та Польщі в 2000-му році. На стелах меморіалу викарбувані імена розстріляних НКВС у часи Великого терору українців та польських офіцерів, котрі були поховані тут у братських могилах. Меморіал жертвам тоталітаризму знаходиться на місці наймасштабніших розстрілів 1940-го року, що забрали життя понад 4000 людей.

Микола Мельник

Матерiaли по темі

Перегляди: 2532
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: