Підтримка бізнесу Харківщини в умовах війни: які можливості доступні підприємцям

27.12.2024 15:50 Влада

Підсумкове засідання платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулось у Харкові. Йшлося про підтримку регіонального бізнесу та якими державними програмами зможуть скористатися підприємці у наступному році

Як повідомила голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, до наради долучилися підприємці та грантоотримувачі, представники центру зайнятості, центральних органів виконавчої влади та районних військових адміністрацій.

– Перш за все вдячна кожному підприємцю, який залишився працювати в регіоні, що вкрай непросто і ризиковано. Підтримка є і на державному рівні, і на місцевому. Проте проблемних питань безліч. Ми всі це прекрасно розуміємо. Так само як і те, що наразі на першому плані – питання оборони, допомога ЗСУ. Адже без Перемоги України неможливе ані соціально-економічне відновлення, ані стабільне майбутнє. Усі зусилля, спрямовані на розвиток, будуть позбавлені сенсу, якщо не досягнемо стратегічної та найважливішої мети. Неодноразово наголошувала на тому, що в нашому прифронтовому регіоні потрібно зробити певні послаблення для бізнесу, – заявила Тетяна Єгорова-Луценко.

Разом з тим, вона наголосила на важливості державних програм підтримки, можливостями яких може скористатися бізнес.

– Бізнес Харківщини – серед найактивніших. Зокрема, за даними Мінекономіки, 7% всіх кредитів за програмою «Доступні кредити 5–7–9%» – це кредити, які беруть харківські підприємці. Таким чином, наша область посідає 5-те місце після Києва, Дніпропетровської, Львівської та Київської областей, – повідомила керівниця облради.

Вона зазначила, що програма діятиме наступного року. Зокрема, у пріоритеті – регіони з високими військовими ризиками, їх планують профінансувати на суму 18 мільярдів гривень.

– Харківщина на 3-му місці за кількістю підприємців, які приєдналися до програми «Національний кешбек». Загалом у програмі беруть участь 7,5 мільйона представників українського бізнесу, – повідомила Тетяна Єгорова-Луценко.

За словами голови Харківської обласної ради, програма 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва також буде продовжена.

Про те, як у Харківській області вивчають досвід оновлення стратегій регіонального розвитку «Слобідський край» писав раніше.